گوناگون

۱۳۰کشته در نبردهای بنغازی لیبی

به گفته مقامات نظامی لیبی دیروز نبرد شدیدی میان ارتش این کشور و افراد مسلح که قصد داشتند یکی از بزرگ ترین پایگاههای نظامی در بنغازی را باز پس بگیرند، روی داد…

آمارهای اولیه از کشته شدن ۱۳۰ تن طی ۱۰ روز گذشته در نبردهای خیابانی در مناطق مختلف شهر بنغازی واقع در شرق لیبی حکایت دارد.

به گزارش پایگاه اینترنتی العهد، به گفته مقامات نظامی لیبی دیروز نبرد شدیدی میان ارتش این کشور و افراد مسلح که قصد داشتند یکی از بزرگ ترین پایگاههای نظامی در بنغازی را باز پس بگیرند، روی داد.

منابع محلی گفتند : درگیری در ساختمان دانشگاه و دیگر مناطق اطراف اردوگاه روی داد و باعث شد شمار بسیاری از شهروندان ساکن مناطق درگیر خانه و کاشانه خود را ترک کنند.

هر چند اخبار رسیده حاکی است که ۹۰ درصد بنغازی در دست ارتش این کشور است اما درگیریهای در این شهر کماکان ادامه دارد. ارتش لیبی جمعه گذشته نیز موفق شد که ‘پادگان ۱۷ فوریه’ بزرگترین اردوگاه افراد مسلح در بنغازی را تحت کنترل خود درآورد. .

به گزارش ایرنا، لیبی میان قبایل و گروههای سیاسی درگیر تقسیم شده و دو دولت این کشور از زمانی که یک گروه مسلح شهر مصراته در غرب لیبی از آگوست گذشته کنترل طرابلس را به دست گرفت بر سر مشروعیت با یکدیگر درگیرند به طوری که ‘عبدالله الثنی’ نخست وزیر لیبی که از به رسمیت شناخته شدن بین المللی برخوردار است مجبور به انتقال به شرق کشور شد.

ایرنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا