گوناگون

تجمع کارگران مجتمع فولاد سازی ایتالیا در مقابل وزارتخانه در اعتراض به اخراج همکارانشان

کارگران مجتمع فولادسازی ایتالیا در اروپا در اعتراض به اخراج ۵۵۰ نفرازهمکارانشان در شهر «ترنی» مقابل ساختمان وزارت توسعه اقتصادی این کشور در شهر «رم» تجمع کردند…

به گزارش ایلنا، بیش از ۶۰۰ کارگر کارخانه آلمانی فولادسازی شهر ترنی ایتالیا، در حالی که شعار می‌دادند «کار کار»، با تجمع در مقابلساختمان وزارت توسعه اقتصادی ایتالیا در رم، به تصمیم مسئولان این کارخانه برای اخراج صد‌ها کارگر اعتراض کردند.

یکی از کارگران معترض این کارخانه می‌گوید: «در حال حاضر ۵۵۰ نفر از مجموع ۳ هزار کارگر و کارمند این مجتمع بزرگ فولادسازی اخراج شده‌اند و شرکت قصد دارد تولیدات خود را کاهش دهد که این به معنای اخراج شدن شمار بیشتری از کارگران است».
این در حالی است که کارگران معترض در رم پیش از رسیدن به وزارت توسعه اقتصادی، مورد ضرب و شتم پلیس ضد شورش قرار گرفتنند که در این درگیری ۴ نفر از کارگران زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.

یکی دیگر از کارگران گفت: «ما از ۱۰ روز پیش تظاهرات اعتراض آمیز خود را به اخراج کارگران آغاز کرده‌ایم و تا زمانی که دولت به ما اطمینان ندهد این افراد می‌توانند به سرکار خود بازگردند و هیچ کارگر این مجتمع اخراج نخواهد شد به این اعتراضات ادامه خواهیم داد».
مجتمع فولاد سازی ترنی ایتالیا در یک صد کیلومتری شهر رم واقع است و بزرگ‌ترین کارخانه تولید فولاد اینوکس در اروپا است.
ایلنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا