گوناگون

ارتش عراق در حال پیشروی در شهر بیجی است

منابع امنیتی اعلام کردند که نیروهای ارتش عراق و نیروهای مردمی بعد از تسلط بر یکی از ساختمان‌های اصلی بیجی، پیشروی خود در این شهر گسترش دادند، این در حالی است که در حملات موشکی در شرق فلوجه، چهار نظامی کشته شدند…

_41249390_iraq_baiji_map203

 

به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از شبکه الجزیره، منابع امنیتی اعلام کردند که نیروهای عراقی طی ۲۴ ساعت گذشته در جریان پیشروی در بیجی ۷۱ تن از اعضای گروه تروریستی داعش را به هلاکت رساندند.

این منابع افزودند که نیروهای عراقی از سه محور یعنی منطقه الصناعی، العسکری، و التامیم واقع در جنوب بیجی به این شهر وارد و پرچم عراق را بر یکی از ساختمان‌های اصلی بیجی برافراشتند.

خبرنگار الجزیره اعلام کرد که ارتش عراق تاکنون هیچ تصویری از پالایشگاه بیجی که بیش از چهار ماه است تحت کنترل داعش قرار گرفته، منتشر نکرده است.

بنا به گفته‌های منابع، نیروهای عراقی با آغاز حملات نظامی برای بازپس‌گیری شهر تکریت واقع در ۴۰ کیلومتری بیجی، توانستند کنترل این شهر را به دست گیرند و کمربند محاصره‌ای را که گروه تروریستی داعش بر پالایشگاه بیجی ایجاد کرده بودند، شکستند.

از سوی دیگر منابع نظامی عراق اعلام کردند که در پی سقوط موشک به مقر یگان واکنش سریع در پادگانی واقع در شرق فلوجه چهار سرباز کشته و هفت تن دیگر مجروح شدند.

همزمان با درگیری‌ها میان داعش و ارتش عراق، اعضای این گروه تروریستی امروز به دو کارخانه حمله کردند.

طی این درگیری‌ها یک تن از اعضای داعش کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

همچنین در پی شلیک موشک به مناطقی در شرق فلوجه و وارد شدن خسارات به منازل، سه شهروند غیرنظامی کشته شدند.

پیشتر یک منبع در فرماندهی عملیات الانبار اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراقی با مشارکت حملات هوایی ائتلاف عملیات نظامی گسترده‌ای را در شرق شهر الرمادی آغاز کردند.

وزارت دفاع عراق نیز اعلام کرد که جنگنده‌های ارتش حملاتی را علیه مواضع داعش صورت دادند و در این راستا تعدادی از خوردوهای بمب گذاری شده داعش که برای انفجار در منطقه هیت آماده شده بودند، هدف قرار گرفتند.

در این بیانیه به نقل از فرمانده نیروهای هوایی عراق آمده است: این جنگنده‌ها از دو روز پیش حملاتی را به دستور مستقیم فرمانده نیروهای مسلح و با نظارت میدانی وزیر دفاع علیه مواضع داعش در منطقه هیت در انتقام گیری از قربانیان عشیره البونمر صورت دادند.

ایسنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا