گوناگون

نفت کمتر از ۸۴ دلار شد

قیمت نفت در معاملات امروز بازار جهانی با ۱.۱۱ دلار کاهش به ۸۳ دلار و ۶۷ سنت در هر بشکه رسید….

به گزارش تسنیم به نقل از بلومبرگ، در حالی که عربستان قیمت نفت خود برای مشتریان آمریکایی اش را کاهش داده است، قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا به پایین ترین رقم در ۳ سال گذشته رسید. نفت برنت نیز در بازار لندن روند کاهش قیمت خود را تداوم بخشید.

شرکت سعودی عربین اویل قیمت انواع نفت خود را برای مشتریان آمریکایی اش کاهش داد، در حالی که قیمت نفت این شرکت برای مشتریان آسیایی و اروپایی افزایش داشت.

نتایج یک بررسی نشان می دهد که حجم ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته ۱.۹ میلیون بشکه افزایش یافته و به بالاترین رقم در ۴ ماه اخیر رسیده است.

قیمت نفت در ماه اکتبر بیشترین کاهش را از می ۲۰۱۲ تاکنون به ثبت رساند. عرضه جهانی نفت در حال افزایش است و میزان صدور نفت آمریکا به بالاترین رقم در بیش از ۳ دهه گذشته رسیده است.

ویل یون، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «اکنون یک رقابت بین اعضای اوپک و آمریکا بر سر به دست آوردن سهم بیشتر از بازار نفت در گرفته است…افزایش حجم ذخایر نفت خام آمریکا، برای وادار کردن اوپک به کاهش تولید کافی نخواهد بود، مگر اینکه قیمت ها به شدت به زیر ۷۵ دلار کاهش یابد.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه دسامبر، امروز با یک دلار و ۱۵ سنت کاهش نسبت به جلسه قبل، به ۷۷ دلار و ۶۳ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا دیروز نیز با یک دلار و ۷۶ سنت کاهش به ۷۸ دلار و ۷۸ سنت رسیده بود. حجم معاملات انجام شده بیش از دو برابر متوسط ۱۰۰ روز اخیر بود. قیمت ها از ابتدای امسال ۲۱ درصد کاهش یافته است.

قیمت نفت برنت برای تحویل در ماه دسامبر نیز با یک دلار و ۱۱ سنت کاهش به ۸۳ دلار و ۶۷ سنت رسید.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا