گوناگون

تجمع و اعتراض کارگران سیمان لوشان به بلاتکلیفی طولانی

بلاتکلیفی صدای اعتراض کارگران سیمان لوشان را بلند کرد.کارگران شاغل در کارخانه سیمان لوشان بعد از تعطیلی این واحد تولیدی از طولانی شدن بلاتکلیفی وضعیت کارخانه و کارگران آن انتقاد کردند…

منابع کارگری ایلنا در کارخانه سیمان لوشان اعلام کردند در پی تجمع ۲۴شهریورماه تعدادی از کارگران که در اعتراض به تعطیلی کارخانه در مقابل ساختمان بنیاد مستضعفان (به عنوان سهام دار اصلی کارخانه) در تهران برگزار شد، رئیس بنیاد مستضعفان پس از شنیدن مشکلات این واحد تولیدی و کارگرانش وعده پی گیری مطالبات آنان را داد.

بر اساس این گزارش، همچنین رئیس بنیاد مستضعفان در روز سوم آبان ماه جاری مصوبه‌ای را پیرامون تعیین تکلیف نهایی کارخانه سیمان لوشان و آغاز عملیات مطالعاتی و اجرایی تغییر ساختار خط تولید این کارخانه برای تولید سایر محصولات صنعتی با استاندار گیلان در محل استانداری تنظیم کرده است.

همچنین از این کارخانه گزارش رسیده است که به دنبال طولانی شدن بلاتکلیفی وضعیت کارخانه، روز گذشته (۲۰ آبان) ۳۰ نفر از کارگران با سفر به مرکز شهرستان مقابل ساختمان فرمانداری رودبار تجمع کردند.

کارگران معترض به ایلنا گفته‌اند دولت باید به نباید نسبت به وضعیت وخیم اقتصادی کارگران بیکار این کارخانه بی‌تفاوت باشد و اگر برنامه‌ای برای تغییر این وضعیت دارد، باید سریعتر اجرا کند.

گفتنی است مجموع کارگران باقی مانده کارخانه سیمان لوشان هم اکنون ۵۵ کارگر پیمانی و ۱۷ کارگر رسمی با سوابق ۱۰ تا ۱۸ سال است

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا