گوناگون

فعالیت ۲۰ هزار آخوند برای آموزش بسیج

بنا به گزارش رسانه‌ها،رئیس سازمان بسیج رژیم ولایت فقیه از فعالیت ۲۰ هزار روحانی در حلقه‌های تربیتی بسیج خبر داد.به همین منظور،رژیم ولایی برای پیشبرد برنامه ارتجاعی خویش در تمام زمینه ها، اقداماتی را به اجرا درآورده و یا در دستور کار قرار داده است؛ از جمله این اقدامات، ارسال بیست هزار آخوند برای آموزش بسیج است. سیاستهای ضد انسانی وضد علمی رژیم به بهانه« برخورد با تهاجم فرهنگی » همچونان ادامه دارد و جای هیچگونه خوش بینی در مقوله آموزش وپرورش، معرفت و تربیت وجود ندارد.با توجه به نقش پر اهمیت و انکارناپذیر جنبش مردمی بویژه جوانان در تاریخ معاصر میهن مان، مجریان قوانین قرون وسطایی با افزودن طرح هایی کاملاً از پیش حساب شده، در نهان و آشکار و با سیاستهایی که گاه با فرود و فرازهایی نیز همراه است.در هراس‌افکنی و سرکوب‌گری در برابر عقاید قرون وسطایی مشتی تاریک اندیش جنایتکار که سرنوشت میهن ما را در دست دارند، یکی از هدف های چنین برنامه هایی می باشد. در این عرصه تلاش های مذبوحانه سران رژیم قبل از هر چیز نشان از دوری جستن مردم از سیاستهای نا بخردانه و رسوا رژیم حاکم برمیهن ماست .در این راستا حضور گسترده و سراسری امروز مردم در خاکسپاری پیکر مرتضی پاشائی و خواندن ترانه های او بجای شعارهای مذهبی ، معنای ویژه ای دارد…

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمدرضا نقدی ظهر شنبه در دیدار با نوری همدانی با بیان اینکه پیشرفت کشور نیازمند نیروی فعال و آموزش دیده است، عنوان کرد: برای برخورد با تهاجم فرهنگی نیز نیازمند نیروی با معرفت و تربیت شده هستیم.

وی با بیان اینکه آموزش و تربیت نیروهای بسیجی یکی از اهداف مهم است، بیان داشت: در حال حاضر ۲۵۰ هزار حلقه تربیتی در مساجد، مدارس و دانشگاه‌ها دایر شده که با اشراف و هدایت روحانیت اقدام به آموزش نیروهای بسیج می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور ابراز داشت: در حال حاضر ۲۰ هزار روحانی در رأس فعالیت‌های بسیج هستند که نقش فعالی را ایفا می‌کنند.

وی در ادامه به لزوم حفظ آمادگی رزمی و دفاعی در کنار تربیت و آموزش نیروها اشاره و افزود: آمادگی که در حال حاضر نیروهای بسیجی دارند بی نظیر است و در حال حاضر نزدیک به ۲ هزار گردان رزمی آماده در بسیج وجود دارد.

سردار نقدی به توجه بسیج به امر به معروف و نهی از منکر اشاره و ابراز داشت: در بسیج به نیروها آموزش‌های لازم داده شده تا با تذکرات و حرکت‌های صمیمی و دوستانه این امر را در جامعه نهادینه کنند که با اقدامات صورت گرفته سخن افرادی که معتقد بودند عرصه فرهنگی کشور از دست رفته نقض شده است.

وی به فعالیت‌های بسیج در زمینه محرومیت زدایی اشاره و ادامه داد: در زمینه محرومیت زدایی بسیج فعالیت بسیار خوبی داشته و با در نظر گرفتن اقتصاد مقاومتی توانسته در سال گذشته ۲۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی کوچک را با پرداخت تسهیلات و دادن آموزش‌های لازم راه اندازی و برای ۵۰ هزار نفر اشتغالزایی کند که راه اندازی ۴۰ هزار واحد تولیدی از جمله برنامه‌های بسیج برای سال جاری است.

***

هم خوانی زیبای مردم با ترانه “‌جاده یک طرفه” در جلوی بیمارستان بهمن در تهران! به یاد “مرتضی‌ پاشایی”

یوتیوب

***

تجمعات مردمی در بزرگداشت پاشایی؛ زیر پوست جامعه اتفاقات مستقلی در جریان است

بازداشت چند نفر در تجمع هواداران پاشایی در مشهد
«در کشوری که بعضی‌ها به خود اجازه می‌دهند شادی‌های متعارف مردم مانند کنسرت‌ها را لغو کنند یا به هم بریزند تا مردم کمتر معطوف به موسیقی شوند یا چهره‌های هنری در ورای سیاسیون قرار گیرند، اقبال گسترده مردم و مشخصاً نسل جوان به یک خواننده پاپ، بسیار معنی‌دار است و نشان می‌دهد به رغم تمام هیاهوهای تبلیغاتی و برنامه‌های رسمی، زیر پوست جامعه اتفاقات مستقلی در جریان است که در نگاه اول دیده نمی‌شود ولی این «ندیدن دلیل بر نبودن نیست».

پاشایی بیماری، درگذشت و ماجراهای بعد از آن، اما بسیار غافلگیر کننده و در عین حال شکافنده واقعیت‌های جامعه بود، واقعیت‌هایی که خیلی‌ها، سال‌هاست که می‌کوشند آن‌ها را نبینند و انکارش کنند.

در روزهایی که مرتضی پاشایی در بیمارستان بود، نسل جوان بیش از هر خبر دیگری، خبرهای مربوط به آخرین وضعیت این خواننده پاپ را دنبال می‌کرد و خبر تلخ درگذشت او، پربیننده‌ترین خبر سایت‌ها و خبرگزاری‌ها شد و سپس، بعد از درگذشت پاشایی، مردم در شهرهای مختلف، از تهران و مشهد و قم و سمنان و گنبد و بندرعباس گرفته تا کرمانشاه و یزد و دزفول و اهواز و زنجان و تبریز و … تجمعات خیابانی برگزار کردند و با سرودن ترانه‌های پاشایی، ذکر دعا و صلوات و روشن کردن شمع، یاد هنرمند محبوب خویش را گرامی داشتند.

فراموش نکنیم که مرحوم پاشایی تنها ۳۰ سال داشت و شهرتش هنوز به اندازه پیشکسوتان هنر، فراگیر نشده بود به گونه‌ای که بسیاری، بعد از انتشار خبرهای بیماری و درگذشت با او، آشنا شدند. با این حال، موجی که بدون تحریک رسانه‌های رسمی در جامعه به راه افتاد، نشان‌دهنده سمت و سویی است که نسل جوان ایران بدان روانه است.

در کشوری که بعضی‌ها به خود اجازه می‌دهند شادی‌های متعارف مردم مانند کنسرت‌ها را لغو کنند یا به هم بریزند تا مردم کمتر معطوف به موسیقی شوند یا چهره‌های هنری در ورای سیاسیون قرار گیرند، اقبال گسترده مردم و مشخصاً نسل جوان به یک خواننده پاپ، بسیار معنی‌دار است و نشان می‌دهد به رغم تمام هیاهوهای تبلیغاتی و برنامه‌های رسمی، زیر پوست جامعه اتفاقات مستقلی در جریان است که در نگاه اول دیده نمی‌شود ولی این «ندیدن دلیل بر نبودن نیست».

از جمله از طنزهای تلخ روزگار این که سالیان سال است که به دلیل اعمال نفوذ برخی چهره‌های خاص در مشهد، مردم این شهر روی کنسرت را ندیده‌اند و اگر بخواهند در کنسرتی شرکت کنند باید به شهرهای دیگر سفر کنند ولی مردم همین شهر، برای مرتضی پاشایی تجمع یادبود برگزار کردند تا مشخص شود سختگیری‌های بیهوده‌ای که سال‌هاست بر مردم این شهر بزرگ تحمیل شده است، نتیجه‌ای که مطلوب سخت‌گیران بود را حاصل نکرده است.

مخلص کلام آن که مردم ایران راه خود را می‌روند و در این میان، نسل جوان، فارغ از تحمیلات و تضییقات و تحدیدات و تهدیدات، علاقه‌مندی‌های خود را دنبال می‌کند و در این میان، راهی جز همراهی با مردم نیست.

نکته دوم این که شبکه‌های اجتماعی بار دیگر قدرت خود را به رخ کشیدند چه آن که تجمعاتی که در شهرهای گوناگون برگزار شد، نه از سوی صدا و سیما با پخش سرودها و ویژه‌برنامه‌های مختلف تبلیغ شده بود و نه نهادهای رسمی با صدور بیانیه‌های مختلف، مردم را بدان دعوت کرده بودند، بلکه خود مردم در شبکه‌های اجتماعی با یکدیگر قرار گذاشتند و برای پاشایی مراسم یادبود برگزار کردند.

این ماجرا نشان داد که محدودسازی شبکه‌های اجتماعی از اساس بی فایده است کما این که محدودسازی هنرمندان موسیقی نیز نتوانسته است مردم را نسبت به موسیقی و موسیقی‌دانان بی اعتنا کند.

تنها راه آن است که با این پتانسیل و انرژی اجتماعی بی نظیر همراهی کرد چه آن که هر گونه سدسازی در برابر رود نسل جوان می‌تواند تنها به ایجاد بدبینی و شکاف در سد و ایجاد سیل منتهی شود و چنین مباد!

بازداشت چند نفر در تجمع هواداران پاشایی در مشهد

در شهر مشهد شماری زیادی از طرفداران ‘مرتضی پاشایی’ جمعه شب در خیابان هاشمیه گردهم آمدند و برای ساعاتی به عزاداری و خواندن ترانه های وی پرداختند.

به گزارش ایرنا، در این گردهمایی طرفداران مرتضی پاشایی خواننده و موسیقیدان پاپ ایرانی که چند هزار نفر حضور داشتند و اکثر آنان را جوانان تشکیل می دادند، با در دست داشتن شمع و خواندن ترانه هایش یاد و خاطره این هنرمند را گرامی داشتند.

آهنگ ‘یکی هست’ از ترانه های معروف مرتضی پاشایی بارها در این مراسم از سوی طرفداران این خواننده همخوانی شد.

ماموران نیروی انتظامی نیز در محل برگزاری این تجمع حضور داشتند و برخی گزارش ها به نقل از شاهدان عینی حکایت از این دارد که درگیری های پراکنده ای میان تعدادی از جوانان حاضر در خیابان هاشمیه با ماموران پلیس روی داد و چند نفر نیز دستگیر شدند.

ندای سبز آزادی

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا