گوناگون

سکوت خبری در مورد مذاکرات هسته ای سه جانبه در مسقط

یک مقام کاخ سفید آمریکا تاکید کرد:مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ بسیار جدی است و دو طرف مصمم هستند به نتیجه مطلوب برسند…

قرار است تا جمع بندی نهائی خبری در مورد مذاکرات منتشر نشود

به گزارش ایرنا به نقل پایگاه اینترنتی روزنامه ‘لوفیگارو’، این مقام آمریکایی که خواست نامش ذکر نشود، با اشاره به مذاکرات هسته ای سه جانبه در مسقط گفت: مذاکرات مسقط جدی و دشواری بود و به همین نسبت مذاکرات روزهای آینده نیز دشوار خواهد بود.

وی افزود:جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در یک هفته گذشته درباره موضوع مذاکرات اتمی ایران تقریبا با همه وزرای خارجه گروه ۱+۵ گفت و گو کرده است. باید بگویم که هر دو طرف برای به نتیجه رساندن مذاکرات بسیار مصمم و جدی هستند و این اراده تاکنون بی سابقه بوده است.

این مقام کاخ سفید درباره پیشرفت مذاکرات گفت: نمی توانم چیزی بیان کنم، زیرا قرار شده تا جمع بندی نهایی خبری در این باره فاش نشود. تنها می توانم بگویم که این موضوع مهمی است که مذاکرات ادامه پیدا کند. کارهای زیادی وجود دارد که باید انجام شود.این مذاکرات نوعی نظم دارد که تغییر نکرده است.

ایرنا

***

مذاکرات هسته‌ای ایران از سه‌شنبه در وین آغاز می‌شود

نمایندگانی از ایران و شش قدرت جهانی، دور نهایی مذاکرات هسته‌ای را از روز سه‌شنبه در وین آغاز خواهند کرد.

موعد مقرر برای امضای توافق نهایی روز سوم آذرماه است و طرف‌های گفت‌وگو یک هفته فرصت دارند تا اختلافات باقی مانده را حل کنند به گزارش رادیو فردا حسن روحانی روز ۲۱ مهرماه در گفت‌وگوی تلویزیونی خود اعلام کرده بود که در این مذاکرات دو طرف حتما به تفاهم می‌رسند و این تفاهم بر مبنای قاعده برد-برد خواهد بود.

با این همه رئیس‌جمهوری آمریکا یک‌شنبه گذشته اعلام کرد که هنوز موارد اختلاف بسیار است و ممکن است توافقی صورت نگیرد.

گفته می‌شود تعداد سانتریفیوژ‌ها و بحث لغو تحریم‌های ایران از جمله اساسی‌ترین موارد اختلاف است.

ملی- مذهبی

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا