گوناگون

اتاق بازرگانی ایران و آمریکا کجاست؟

امروز نامه‌ای با تمبر آمریکایی و لوگوی «اتاق بازرگانی ایران و آمریکا» در صندوق پستی اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران قرار گرفت. این نامه که از مقصد آمریکا به ایران ارسال شده است، برای دفاتر تک تک اعضای هیات نمایندگان اتاق تهران پست شده است…

پیک آشتی تجار واشنگتن به تهران رسید
جزئیات یک نامه
حمید رضا صالحی یکی از اعضای هیات نمایندگان اتاق تهران که نامه مذکور را دریافت کرده است در گفت و گو با «اقتصاد نیوز» می گوید: این نامه ها از طرف یک NGO تازه تاسیس در آمریکا برای تمامی فعالین اقتصادی و تمامی کسانی که دست کم یک بار با آمریکایی ها به مراوده تجاری و بازرگانی پرداخته اند، ارسال شده است.

وی افزود: NGO مورد اشاره به دنبال تشکیل یک بانک اطلاعاتی از نام، حوزه فعالیت و تخصص افراد و فعالینی است که به مراودات اقتصادی با آمریکایی ها می پرداختند و بعد از اعمال تحریم ها از این امکان محروم شدند.

این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران تصریح کرد: تجار آمریکایی بر آن هستند تا پس از توافق ایران و ۱+۵ بتوانند به سرعت مراودات اقتصادی با ایران را از سر گیرند؛به نظر می رسد که فعالین اقتصادی آمریکا و اعضای این اتاق در واشنگتن لابی بسیاری قوی در کنگره این کشور داشته باشند که از همین حالا نسبت به لغو تمامی اشکال تحریمی علیه ایران امیدوار هستند و برای از سرگیری مراودات تلاش می کنند.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد احتمال دستیابی به توافق جامع هسته ای بسیار قوی باشد و آمریکایی ها با اطمینان خاطر نسبت به این موضوع برای رابطه با ایران وارد عمل شده اند؛ اقدامی که شاید طی چندماه آینده دور از انتظار نباشد.

اتاق بازرگانی ایران و آمریکا کجاست؟
اما نامه «اتاق بازرگانی ایران و آمریکا» که برای مراوده با فعالین و تجار و بازرگانان اقتصادی ایران تلاش می کند، از شهر «راکویل» در ایالت «مریلند» آمریکا راهی تهران شده است. ایالتی ۶ میلیونی با بالاترین متوسط درآمد خانوار در میان تمامی ایالات های آمریکا که از این لحاظ ثروتمندترین ایالات آمریکا محسوب می شود. این ایالت که در همسایگی شهر واشنگتن، پایتخت آمریکا قرار دارد، بالاترین نسبت جمعیتی میلیونرها در این کشور را نیز دارد و دانشگاه معروف جان هاپکیینز نیز در این ایالت واقع است.

اقتصاد نیوز

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا