گوناگون

تجمع متقاضیان مسکن مهر مقابل مجلس در اعتراض به افزایش قیمت مسکن

جمعی از متقاضیان مسکن مهر در اعتراض به افزایش قیمت مسکن مهر فاز ۱۱ پردیس صبح امروز مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند…

به گزارش خبرنگار جام جم، هدف از این تجمع، اعتراض به افزایش قیمت های پی در پی مسکن مهر به خصوص در شهر جدید پردیس است.

شهر جدید پردیس از جمله شهرهایی است که متقاضیان بسیار زیادی را در مسکن مهر به خود اختصاص داده و پس از گذشت چندین سال هنوز بسیاری از متقاضیان آن موفق به تحویل واحدهایشان نشده اند.

در خبرهای مختلف صحبت از دریافت نکردن مبالغ اضافه از متقاضیان مسکن مهر می شود اما در عمل به بهانه های مختلف و با گذشت زمان، از این متقاضیان مبالغ بیشتری درخواست می شود.

چند روز پیش حسن ولی پور مدیر عامل شرکت عمران پردیس از افزایش ۱۲ میلیون تومانی قیمت مسکن مهر در فاز ۱۱ خبر داد و فردای آن روز بیان کرد قیمت مسکن مهر فاز ۱۱ این شهر افزایش نیافته و تا چند روز دیگر جواب کاملی را برای این افزایش ۱۲ میلیون تومانی اعلام می کنیم.

اما سرانجام مشخص نیست افزایش قیمت ۱۲ میلیونی چرا و به چه دلیل صورت گرفته است اما هرچه هست نتیجه آن پایبندی نبودن دولت و شرکت عمران پردیس به تعهدات خود و پرداخت اجباری ۱۲ میلیون تومان از سوی مردم است.

در ادامه از دیگر بحث های همیشگی متقاضیان نداشتن قرارداد با مرجع قانونی است. به طوریکه قیمت تمام شده در آن ذکر شده باشد و متقاضی هیچ افزایش قیمت دیگری را متحمل نشود.

متاسفانه در بحث مسکن مهر، یا قراردادی وجود ندارد و یا تمام قراردادها به شکلی تنظیم شده است که شرکت های عمران هرگاه بخواهند می توانند قیمت ها را افزایش دهند و هیچ گاه به تعهدات زمانی و هزینه های اعلام شده پایبند نیستند.

سوال متقاضیان از شرکت های عمران و همه مسئولین یک چیز است؛اگر انبوه سازان و شرکت های عمران زمان ساخت و تحویل مسکن مهرشان را به تعویق بیندازند، هزینه های ناشی از تورم را متقاضی باید بپردازد؟ در همه جای دنیا و در همه قراردادهایی که در چنین اموری تنظیم می شود متقاضی مستحق دریافت خسارت عدم تحویل به موقع است! اما حالا متقاضی به منبعی برای کسب درآمد شرکت های انبوه سازی تبدیل شده است. شرکت ها هر روز کار را به تعویق انداخته و زمان تحویل واحد به متقاضی طولانی تر می گردد.

متقاضیان بر این باورند که مسکن مهر با بی مهری به متقاضیان و تأخیر در تحویل واحدها قصد دارد آمار ایجاد شغل را افزایش دهد چرا که چندین سال است عده بسیار زیادی در شرکت های انبوه سازی مشغول به کار هستند و تنها سود و منفعت این پروژه بزرگ ملی به جیب انبوه سازان و دلالان مسکن وارد شده است.

در این تجمع معترضان به افزایش قیمت مسکن مهر دست نوشته ای در دست داشتند که در آن نوشته شده بود؛نماینده ما باشید نه انبوه سازان، وزارت راه به فکر رضایت انبوه سازان، انبوه سازان به فکر رضایت جیبشان، خواهان رسیدگی و پیگیری مجلس شورای اسلامی دراین زمینه شدند.
فرارو

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا