گوناگون

۳۰۰ کارگر «راک سرامیک» شهرضا اخراج شدند

دبیر خانه کارگر اصفهان از اخراج حداقل ۳۰۰ کارگر «راک سرامیک» شهرضا واقع در استان اصفهان خبر داد…

«اصغر برشان» در این باره به ایلنا گفت: کارخانه راک سرامیک تا پایان ماه گذشته ۳۶۰ کارگر قرارداد موقت داشت اما کارفرما ۳۰۰ کارگر این واحد تولیدی را از ابتدای آذر ماه و بعد از اتمام قرارداد کارشان اخراج کرده است.
او با اشاره به تجمع کارگران راک سرامیک در تاریخ یکم آذر ماه مقابل اداره کار شهرضا، افزود: پرونده اخراج این کارگران و اعتراضات آنها در کمیسیون کارگری شورای تامین در حال بررسی است و مسئولان در تلاش‌اند مشکل این کارگران را هر چه سریعتر حل کنند.
این فعال کارگری در تشریح سابقه فعالیت این کارخانه تصریح کرد: کارخانه راک سرامیک سال ۸۰ با مشارکت شخصی تبعه امارات متحده عربی و شخصی ایرانی پایه گذاری شد. در حالی که سرمایه گذار اصلی طرف خارجی است، کارفرمای ایرانی به عنوان نماینده تام الاختیار این کارخانه معرفی شده است.
او ادامه داد: این کارخانه در ابتدا قرار بود که روزی ۶ هزار متر تولید کاشی داشته باشد اما این رکورد به دلیل نوسانات بازار محقق نشده است و در حال حاضر آخرین وضعیت تولیدش روزی ۵ هزار متر کاشی است که عمده آن صادر می شود.
برشان در عین حال گفت: این کارخانه در ابتدا ۶۰۰ کارگر داشته است اما بیشتر آنان در سال های گذشته اخراج شدند تا جایی که پیش از اخراج اخیر فقط ۳۶۰ کارگر باقی مانده بودند.
دبیر خانه کارگر اصفهان در پایان دلیل کاهش تولید کارخانه را افت فشار یا قطع گاز بدلیل بدهی، جریمه سنگین محیط زیست، جرایم اداره دارایی و اجراییه و نوسانات نرخ ارز عنوان کرد.
ایلنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا