گوناگون

قطار اختلاس از مرکز به کرمانشاه و کُردستان رسید

پس از اعلام اختلاس میلیاردی در شهرداری کُردستان، اینبار رئیس یکی از بانک های استان کرمانشاه متهم به اختلاس میلیاردها تومان شد…

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روز، روز سه شنبه ۱۱ آذر، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در گفتگو با رسانه های داخلی خبر از یک اختلاس هشت میلیارد تومانی در یکی از شعب پست بانک این استان داد.

سردار امان اللهی در رابطه با این اختلاس اظهار داشته که ” برابر گزارش سازمان بازرسی استان کرمانشاه مبنی بر این که مسئول پست بانک یکی از شهرستان های استان با اعمال متقلبانه ضمن دریافت وجه از مشتریان و واریز آن به حسابشان و به دنبال آن، سریعاً وجه را از حساب آنان برداشت و به حساب دیگری مربوط به خودش واریز می‌کرده است”.

این مقام امنیتی بدون اشاره به نام متهم و شهرستانی که اختلاس در آن صورت گرفته اعلام کرده که پس از تحقیقات و جمع آوری اسناد و مدارک متهم به “بزه” خود اعتراف کرده و شش میلیارد و ۲۰۰ میلیون توان از کل هش میلیارد را به حساب پست بانک بازگردانده است.

به گفته سردار امان اللهی متهم این پرونده علی رغم جلب رضایت شاکیان، به اتهام “اختلاس و تحصیل مال از طریق نامشروع” در اختیار مراجع قضایی استان کرمانشاه قرار گرفته است.

اختلاس در پست بانک در حالی است که چندی پیش نیز رئیس پیشین شورای شهر کرمانشاه یکی از اعضای این شورا را متهم به اختلاسی ۱۲ میلیارد تومانی کرده بود.

موضوعی که علی رغم درخواست برای ورود مدعی العموم به این موضوع و بررسی آن مسکوت گذاشته شد.

همچنین در اواخر مهرماه نیز مقامات انتظامی خبر از بازداشت کارمند یکی از بیمارستان های کرمنشاه به اتهام اختلاس خبر داده بودند.

به گفته مقامات انتظامی این فرد با  دسترسی به پرونده بیماران وجابجایی فیش واریزی، تغییرمبالغ صورتحساب ومخدوش نمودن مبلغ تخفیفات داده شده توسط واحد مدد‌‌‌‏کاری بیمارستان بیش از چهار میلیارد تومان اختلاس کرده بود.

همزمان ماه گذشته نیز زمزمه هایی از اختلاسی میلیاردی در شهرداری سنندج منتشر شده بود. سایت خبری کُرد نیوز در رابطه با این اختلاس گزارش کرده بود که چندین نفر نیز از جمله دو معاون سابق شهردار بازداشت شده بودند.

اوایل سال ۹۳ نیز در یکی از ادارات استان کُردستان اختلاسی یک میلیارد تومانی صورت گرفته بود که علی رغم وعده مسئولان کل امور اقتصادی و دارایی کردستان و مقامات قضایی برای پیگیری و بازداشت عاملان هیچ اطلای از سرنوشت این پرونده در دست نیست.

خبر اختلاس های میلیاردی و وعده پیگیری آنها از سوی مقامات کُردستان و کرمانشاه در حالی است که تا کنون نتیجه تحقیقات و پیگیری و محاکمه اختلاس کننده های چند سال اخیر در این دو استان نه تنها اعلام نشده بلکه به گونه ای از سوی مقامات مسئول بدون اعلام نتیجه بسته و مختومه اعلام شده اند.

پایگاه خبری و تحلیلی روز

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا