گوناگون

طالبان دانش آموزان یک مدرسه را قتل عام کرد

مقامات پاکستانی از حمله طالبان به یک مدرسه در شمال غرب این کشور خبر دادند. در این حمله دستکم ۱۳۰ نفر کشته شده است. این مدرسه تحت نظارت ارتش پاکستان اداره می‌شود…

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات پزشکی در استان ناآرام خیبر-پکتونخواه گفتند که در میان کشته شدگان دو معلم نیز دیده می‌شوند.
شریف خان، یک دکتر در بیمارستانی در شهر پیشاور گفت که اجساد کشته شدگان این حادثه به این بیمارستان منتقل شده است. مقامات ارشد پلیس هم این خبر را تایید کرده‌اند.
خبرنگار رویترز که در محل حاضر بوده گزارش داد که صدای تیراندازی سنگین از داخل مدرسه شنیده می‌شود و نیروهای پاکستانی ساختمان مدرسه را محاصره کرده‌اند. آمبولانس‌ها در حال جابجایی کودکان زخمی و انتقال آن‌ها به بیمارستان هستند.
جمشید خان، راننده اتوبوس این مدرسه به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما در کنار مدرسه ایستاده بودیم که ناگهان حمله آغاز شد و صدای فریاد کودکان و معلمان برخواست.»
مقامات ارتشی گفتند که دستکم ۶ مرد مسلح وارد این مدرسه دولتی شدند که توسط ارتش اداره می‌شود. گفته می‌شود که در هنگام این حمله ۵۰۰ دانش آموز و معلم در مدرسه حضور داشتند.
محمد عمر خراسانی، سخنگوی طالبان به رویترز گفت: «بمبگذاران انتحاری ما وارد این مدرسه شده‌اند، و آن‌ها دستور دارند تا به کودکان آسیبی نرسانند و فقط پرسنل نظامی را هدف قرار دهند.»

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا