گوناگون

صدها تن از کارگران سیمان سپاهان خواستار بازگشت به کار نماینده اخراجی‌شان شدند

کارگران پیمانی سیمان سپاهان در طومارهایی با حدود ۴۰۰ امضاء به همراه ۱۰۰ تن از مردم شهر دیزیچه واقع در شهرستان مبارکه، خواستار بازگشت به کار «محمدصادق نادری» نماینده اخراجی کارگران پیمانی سیمان سپاهان اصفهان شدند…

به گزارش خبرنگار ایلنا، این طومار‌ها در سه نسخه و به ترتیب خطاب به «علیرضا محجوب» رئیس فراکسیون کارگری مجلس نهم، «محمدرضا اسلامی» رئیس اداره کار مبارکه و «محمدعلی احمدی» فرماندار مبارکه نوشته و امضاء شده‌اند.

کارگران به ایلنا گفته‌اند در حالی ۵۰۰ امضاء در حمایت از نماینده اخراجی خود جمع آوری کرده‌اند که واحد بازرسی کارخانه سیمان سپاهان اجازه کوچک‌ترین تحرک صنفی مانند جمع آوری امضاء یا مکاتبه با مقام‌های محلی را به آن‌ها نمی‌دهند.

بر اساس گزارش‌هایی که به ایلنا رسیده است واحد بازرسی سیمان سپاهان در برخی موارد با سوء استفاده از نام واحد حراست، اقدام به اعمال محدودیت بر کارگران کرده است.

در این طومار‌ها گفته شده که آقای نادری از تاریخ یکم خرداد ماه امسال به مدت سه سال به عنوان نماینده اصلی کارگران برای حل مسائل صنفی در شرکت سیمان سپاهان و شرکت‌های اقماری انتخاب شده است اما عده‌ای در تلاشند با اخراج او به دلیل جدیت‌اش در انجام وظایف قانونی، جو کارگری منطقه را متشنج کنند.

کارگران امضاء کننده این طومار‌ها اخراج نماینده خود را به دلیل پیگیری جدی او در خصوص تنظیم قرارداد مستقیم نیروهای پیمانکاری، اجرای ماده ۳۸ قانون کار و دستورالعمل ۳۶ روابط کار وزارت کار دانسته‌اند.

در بخشی از این طومارها هشدار داده شده که اخراج آقای نادری فضای کارخانه سیمان سپاهان را به شدت ملتهب کرده و به نگرانی کارگران درباره تبدیل وضعیت از پیمانی به قرارداد مستقیم دامن زده است.

این کارگران اخراج نماینده خود را با ماده ۲۸ قانون کار و تبصره‌های این ماده قانونی مغایر دانسته و خواستار بازگشت به کار او شده‌اند.

آقای نادری در این طومار‌ها از خانواده شهدای جنگ هشت ساله ایران و عراق، متعهد به نظام و رهبری و فردی ولایتمدار معرفی شده است که حدود ۹ سال سابقه کار در کارخانه سیمان سپاهان را دارد.

گفتنی است علاوه بر آقای نادری که در پایان آبان ماه اخراج شده است، کارفرما به کارگر دیگری گفته است که از ماه بعد در کارخانه حاضر نشود.

همچنین گزارش شده است که در روزهای گذشته پیامکی هشدار آمیز به حداقل ۵۰ کارگر سیمان سپاهان ارسال شده است.

در این پیامک از کارگران خواسته شده است که برگه تایید صلاحیت خود را از ریاست واحد خود و واحد حراست بگیرند و به کارفرما تحویل دهند تا قرارداد کارشان تمدید شود و در غیر اینصورت اخراج می‌شوند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا