گوناگون

رشد ۳۸ درصدی صادرات آلمان به ایران

صادرات آلمان به ایران در ۱۰ ماهه ژانویه تا اکتبر ۲۰۱۴ با رشد ۳۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲ میلیارد دلار رسید…

آمارهای پایگاه خبری کمیسیون اروپا (یورو استات) نشان می دهد مبادلات تجاری ایران و آلمان در ۱۰ ماه نخست سال جاری میلادی با رشد ۳۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.

مبادلات دو کشور در ماه های ژانویه تا اکتبر ۲۰۱۳ بالغ بر ۱٫۶۶۳ میلیارد یورو اعلام شده بود که این رقم در مدت مشابه سال جاری به ۲٫۲۳۲ میلیارد یورو رسیده است.

صادرات آلمان به ایران در ۱۰ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۳۸ درصدی داشته و به ۲ میلیارد یورو رسیده است. آلمان در ۱۰ ماه نخست سال قبل ۱٫۴۵ میلیارد یورو کالا به ایران صادر کرده بود.

درحالی که صادرات آلمان به ایران در ماه های ژانویه تا اکتبر امسال رشد ۳۸ درصدی داشته است واردات آلمان از ایران در این مدت تنها با رشد ۹ درصدی مواجه شده است.

آلمان در ماه های ژانویه تا اکتبر سال گذشته ۲۱۳ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بود که این رقم در مدت مشابه سال جاری به ۲۳۲ میلیون یورو افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش در دهمین ماه سال جاری میلادی ۲۳۲ میلیون یورو کالا از آلمان به ایران صادر و ۲۵ میلیون یورو کالا از ایران وارد شده است. صادرات آلمان به ایران در این مدت نسبت به ماه قبل رشد ۱۴ درصدی و واردات از ایران نسبت به ماه قبل رشد ۱۳ درصدی داشته است.
خبرآنلاین

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا