ویدئو

درس های تاریخی کودتای ۲۸ مرداد

پرده ها  بالا می رود و حقیقتِ رخ می نماید . چهره  کودتا چیان  ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ زشتی خود را نشان می دهد ونقش  آمریکایی وانگلیسی در این کودتای عریان و آشکارتر  می شود…

 

کودتای ننگین انگلیسی-آمریکایی ۲۸ مرداد که جنبش عظیم ملی شدن صنعت نفت ایران را در خون غرق کرد، آغاز یک مرحله تاریک در تاریخ معاصر میهن ما به شمار می رود که کماکان اثرها و نتایج شوم آن در زندگی سیاسی-اجتماعی کشور احساس می شود.با هیچ ترفند و توطئه نمی توان این واقعیت را نادیده گرفت که کودتای ۲۸ مرداد نقطه عطف یک دیکتاتوری و استقرار استبداد در ایران بود . شرایط امروز ایران و حکومت اسلامی، و حتّیٰ تا حد زیادی شرایط کل منطقهٔ ما در نهایت متأثر از آن کودتای شوم ۶۱ سال پیش علیه دولت قانونی ایران است که به بهانهٔ خطر کمونیسم ولی در واقع به خاطر چنگ‌اندازی مجدد بر نفت و سرنوشت کشور توسط قدرت‌های غربی صورت گرفت.وامروز نیز طراحان آن با سیاست آلترناتیو سازی در پی تامین منافع توسعه طلبانه خود هستند.کودتای ننگین ۲۸ مرداد هرگز از حافظه تاریخی مردم ایران زدوده نخواهد شد.
مردم و نیروهای ملی و میهن دوست کشور با قاطعیت و هوشیاری همچنانکه که با استبداد ولایی و رژیم ولایت فقیه مبارزه می کنند؛ استوار و قاطع در مقابل هرگونه مداخله؛ تحریم و تجاوز و سیاست آلترناتیو سازی ایستاده و با آن مقابله کرده و خواهند کرد. این درس گرانبهای تجربه تاریخی ۲۸ مرداد است.

ایمیل رسیده

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا