گوناگون

سربازان ترکیه با تروریست های داعش تماس مستقیم دارند

اتهام های مقامات ترکیه در حمایت از ‘داعش’ با دادن اجازه به تروریست ها برای عبور از مرز این کشور و پیوستن به این گروهک در سوریه و عراق و باز بودن مرز مشترک ۸۰۰ کیلومتری ترکیه با سوریه، ابعاد جدیدی یافته است …

در حالی که مقامات آنکارا اینگونه اتهامات را رد می کند، شبکه خبری ‘اسکای نیوز’ به ویدیو و تصاویری دست یافته که نشان می دهد، تروریست های مسلح داعش در حال گفت و گو با نیروهای ارتش ترکیه در مرز این کشور هستند که دست کم نشان دهنده آن است که دشمنی میان دو طرف وجود ندارد.

به گزارش اسکای نیوز، همسایه های ترکیه با دیدن این تصاویر عکس العمل نشان خواهند داد. به رغم این که سیم خاردار دو تروریست مسلح داعش را از خاک ترکیه جدا می کند و فقط در برخی نقاط سیم ها واقعا خاردار هستند.

تصاویر اسکای نیوز نشان دهنده این واقعیت است که هزاران نفر از کشورهای اروپایی، عربی، آسیایی برای پیوستن به گروه تروریستی داعش از طریق مرز ترکیه وارد خاک سوریه می شوند .

بر اساس این گزارش، با وجود ورود سربازان ترک با تجهیزات نظامی به منطقه ای به نام ‘منطقه ممنوع’ که حد فاصل خاک سوریه و ترکیه است و ارتش ترکیه این منطقه را مین گذاری کرده، تروریست های مسلح داعش به راحتی در منطقه ممنوع تردد می کنند .

در حالی که هواپیماهای ائتلاف بین المللی برفراز خاک سوریه پرواز می کنند، گفت و گو بین تروریست های مسلح داعش و سربازان ترک ادامه دارد.

اسکای نیوز افزود: این تصاویر افشاکننده این واقعیت است که سربازان یکی از اعضای ‘ناتو’ در حال صحبت با تروریست های داعش هستند که کشورهای زیادی از جمله آمریکا، شریک ترکیه در مهمترین پیمان نظامی غربی، در حال جنگ با آن هستند.

این شبکه خبری اضافه کرد : تعجب تا این جا متوقف نمی شود، آنکارا دو ماه قبل بارها با عبور نیروهای ‘پیشمرگ کرد’ عراقی برای ورود به ‘کوبانی’ به منظور کمک به مدافعان این شهر برای مقابله با تروریستهای داعش، مخالفت کرد، هر چند در نهایت با عبور ۱۵۰ نفر از پیشمرگ ها موافقت کرد .

اسکای نیوز نوشت: ‘رجب طیب اردوغان’ رییس جمهوری ترکیه همچنان ایجاد ‘منطقه حایل’ در خاک سوریه، منطقه ‘پرواز ممنوع’ و برکناری ‘بشار اسد’ رییس جمهوری سوریه را خواستار است.

بحران سوریه از مارس( اسفند) ۲۰۱۱ تاکنون بر اثر ورود تروریست های خارجی به این کشور از خاک ترکیه، همچنان ادامه دارد.

اسکای نیوز

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا