زحمتکشان

ادامه اعتصاب در «واگن پارس» برای هشتمین روز

۹۰۰ کارگر واگن پارس اراک در واکنش به خودداری کارفرما از اجرای مصوبه شورای تامین این شهرستان مبنی بر بازگشت به کار رئیس نهاد کارگری کارخانه، صبح امروز (پنج شنبه ۱۱ دی) به هشتمین روز متوالی وارد شد…

کارفرما لغو حکم اخراج نماینده کارگران را نپذیرفت/ ادامه اعتصاب در «واگن پارس» برای هشتمین روز

منابع کارگری گزارش داده‌اند کارفرما دیروز هم بر اخراج و جلوگیری از ورود آقای درخشنده‌بخت، نماینده کارگران، به کارخانه تاکید کرده بود و هم از کارگران خواسته بود خط تولید را راه اندازی کنند اما کارگران خط تولید در واکنش به بی‌تفاوتی کارفرما به مطالبه‌شان، امروز نیز سر کار حاضر نشده‌اند.

بر اساس این گزارش، کارخانه واگن پارس دو پنج شنبه در ماه تعطیل است و این پنج شنبه روز تعطیل کارخانه است.

یکی از کارگران در همین رابطه به ایلنا گفته است «مقاومت کارفرما در برابر بازگشت به کار آقای درخشنده‌بخت، رئیس نهاد کارگری واگن پارس، عجیب به نظر می‌رسد گویی که او به فکر راه اندازی خط تولید کارخانه و جلوگیری از زیان بیشتر نیست.»

کارگران همچنین گزارش داده‌اند اعضای شورای اسلامی کار دیروز با رئیس حراست واگن پارس ملاقات داشتند و با او به توافقاتی رسیده‌اند.

ایلنا هفته گذشته به نقل از کارگران گزارش داده بود کارفرما رئیس حراست واگن پارس را با وجود آنکه دو ماه به پایان قرارداد کارش باقی مانده بود از کار منفک کرده است و یک نظامی بازنشسته را جایگزین او کرده است.

کارگران همان روز مدعی شده بودند این تغییر مدیریتی در واگن پارس به قصد اعمال محدودیت بیشتر بر کارگران در کارخانه است.

گفتنی است کارگران واگن پارس از چهارشنبه هفته گذشته (۳ دی) در اعتراض به اخراج رئیس نهاد کارگری این واحد تولیدی دست از کار کشیده و تولید را متوقف کرده‌اند.

کارگران می‌گویند نماینده اخراجی‌شان تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده در شورای اسلامی کار واگن پارس عضویت دارد و از مصونیت نمایندگی برخوردار است بنابراین کارفرما حق اخراج او را ندارد.

ایلنا در روزهای گذشته به نقل از کارگران گزارش داده بود که نماینده قرارگاه خاتم الاوصیاء، سهامدار اصلی کارخانه، به کارگران معترض واگن پارس گفته است اخراج رئیس شورای اسلامی کار با نظر سهامدار اصلی صورت گرفته است.

ایلنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا