گوناگون

تعطیلی ۲۵ واحد کوره پزخانه در ورامین طی چهار ماه گذشته

نایب رییس انجمن صنفی کارگران کوره ‏پزخانه ‏های ورامین از تعطیلی بیش از ۲۵ واحد کوره پزخانه فعال در این شهرستان از شهریور ماه سال جاری خبر داد…

«جعفر معصومی اصل» در این باره به ایلنا گفت: از مجموع ۳۰ واحد باقی مانده تولید آجر سنتی در منطقه ورامین، امروز حداکثر ۵ واحد آنهم با حداقل ظرفیت تولید و نیروی کار به فعالیت ادامه می‌دهند و باقی واحد‌ها به دلیل افزایش قیمت حامل‌های انرژی و تبعات کسادی بازار ساخت و ساز بر تولید آجر، از شهریور ماه سال جاری به مرور تولید‌ات خود را متوقف کرده‌اند.

او با بیان اینکه این موضوع باعث بیکاری بیش از هزار کارگر فصلی و دائمی شده است افزود: کارگران واحد‌های فعال باقی مانده اغلب «آتش کار» هستند که مسئولیت پختن آجرهایی که کارگران «قالب‌بند» در طول تابستان خشت زده‌اند را بر عهده دارند. این کارگران بعد از اتمام کارشان سرنوشتی مشابهه همکارانشان خواهند داشت.

این فعال کارگری با تاکید بر اینکه ۵ واحد باقی مانده با ظرفیت ۲۰ درصدی نیروی کار فعالیت دارند اظهار داشت: در سال جاری به تبع افزایش هزینه‌های حامل‌های انرژی بویژه گاز که منجر به تعطیلی اغلب این واحد‌ها شده است بیش از هزار کارگر بیکار شده‌اند.

ایلنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا