گوناگون

پاسخ اژه ای سخنگوی قوه ی قضائیه به خبرنگاران

محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه که پس از چهار سال حبس بی حکم و دلیل، برای اولین بار از محاکمه سران جنبش سبز سخن می گفت، باز هم این وعده را به اگر و شاید موکول کرد. او که در ابتدا تلاش می کرد ژست بی طرفی به خود بگیرد و می گفت: «قبل از تنظیم کیفرخواست مطابق با قانون نمی توان در مورد متهمان این پرونده اظهار نظر کرد»، تنها یک ثانیه بعد رهبران جنبش سبز را «سران فتنه» نامید و گفت که توسط آنها «قطعا جرایمی رخ داده است»….

 

imagesاژه‌ای: طبق قانون نباید اظهارنظر کنم اما به زودی دادگاهی برای رهبران جنبش سبزتشکیل می‌شوند

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگو و معاون اول قوه قضاییه ایران می‌گوید که به زودی دادگاهی برای محاکمه رهبران جنبش سبز تشکیل می‌شود.
وی گفته است اگر زمینه فراهم شود دادگاهی برای محاکمه “سران فتنه ۸۸″ تشکیل شده و آنها محاکمه می شوند و نتیجه جلسات دادگاه نیز در سطح عموم اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش میزان وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اظهار نظر رییس قوه قضاییه در نهم دی ماه در خصوص وضعیت رهبران جنبش سبز گفت: مردم نسبت به این موضوع و اتفاقات بعد از فتنه سال ۸۸ آگاه هستند ضمن اینکه تا قبل از تنظیم کیفرخواست مطابق با قانون نمی توان در مورد متهمان این پرونده اظهار نظر کرد.
وی در ادامه گفته‌است: به زودی دادگاهی برای محاکمه “سران فتنه ۸۸″ تشکیل شده و آنها محاکمه می شوند و نتیجه جلسات دادگاه نیز در سطح عموم اطلاع رسانی خواهد شد.

برخی مطالب علی مطهری قابل تعقیب است

اژه‌ای در مورد انتقادات علی مطهری نسبت به بیانات اخیر رییس قوه قضاییه گفته‌است : برخی مطالب این نامه کذب محض و قابل تعقیب قضایی است و در آینده نزدیک به آن پاسخ خواهیم داد. مطهری اخیراً در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ضمن انتقاد شدید از اظهارات او در مورد قانونی بودن حصر رهبران جنبش سبز گفته بود: « اگر استدلال جناب عالی را بپذیریم، شورای عالی امنیت ملی می‌تواند هر متهمی را تحت عناوین مذکور بدون آنکه روند قضایی طی شود به حبس و حتی اعدام محکوم کند و این یعنی به بازی گرفتن قوه قضائیه و قانون اساسی. گذشته از مصلحت خیالی توجیه وضع موجود، قطعاً اذعان دارید که این روش با روح قانون اساسی سازگار نیست و آغاز یک انحراف است.»

وی ادامه داد: این دور از شأن یک نماینده مجلس است که بدون حضور در جلسه شورای عالی و اطمینان از مطالب بیان شده در آن جلسه و تنها براساس حدس و گمان قضاوت کند.

وی تصریح کرد: اظهار نظر در مورد یک موضوع با ابزار سیاسی و احیانا برخورد با قانون کار صحیحی نیست. این موضوعات نخ نما شده است و چنانچه این فرد حقوقدان باشد برخی مطالب را در این نامه نمی آورد.

ملی مذهبی

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا