گوناگون

تحمل شنیدن ۷ دقیقه نطق مخالف را ندارند

وقتی حتی تحمل شنیدن حرف مخالف را نداریم چگونه می‌خواهیم محاکمه و دادگاهی عادل و آزاد تشکیل بدهیم که طرف مقابل بتواند در آن حرف بزند؟ به آنها می‌گویم حداقل گوش دهید شاید اشتباه می‌کنید…

Download (4)

وزیر سابق دولت اصلاحات تاکید کرد: عده‌ای از آدم‌هایی که حتی ۷ دقیقه تحمل این را ندارند که کسی پشت تریبون برود و حرف بزند اتفاقا خوب است٬ زیرا متوجه می‌شوند چه کسانی و چگونه و با چه ادبیاتی حرف می‌زنند و این خودش میدانی است برای نشان دادن هر آنچه دیگران در چنته خود دارند.

مسعود پزشکیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا٬ و در خصوص اهانت‌های و حاشیه‌هایی که دیروز در صحن علنی مجلس و در نطق میان‌دستور علی مطهری از سوی بعضی نمایندگان رخ داد گفت: چنین اتفاقی را فقط باید نگاه می‌کردم و تاسف می‌خوردم این به ضرر کسانی بود که داشتند علیه آقای مطهری رفتار می‌کردند حتی اگر حق با آنها بود.

وی ادامه داد: روندی که در مجلس است این را نشان می‌دهد که مجلس محل اظهار عقاید نظرات و نمایندگان است.

وی افزود: عده‌ای از آدم‌ها حتی ۷ دقیقه تحمل این را ندارند که کسی پشت تریبون برود و حرف بزند حتی حرف مخالف. اتفاقا دیدن اینها برای جامعه و همه کسانی که این سیستم را می‌بینند خوب است٬ زیرا متوجه می‌شوند چه کسانی و چگونه و با چه ادبیاتی حرف می‌زنند و این خودش میدانی است برای نشان دادن هر آنچه دیگران در چنته خود دارند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مورد این سوال خبرنگار ایلنا٬ مبنی براینکه آیا نطق در مجلس و صحبت کردن سخنرانان پشت تریبون آزادانه و بدور از محدودیت‌های خاص نیست٬ اظهار داشت: چنین بستری در برخی نطق‌ها در مجلس نشان می‌دهد که بسیاری از ما تحمل شنیدن حتی ۷ دقیقه از حرف‌های مخالف خود را حتی اگر غلط باشد نداریم که البته ما می‌گوییم غلط است اصلا شاید غلط نباشد.

پزشکیان خاطر نشان کرد: وقتی حتی تحمل شنیدن حرف مخالف را نداریم چگونه می‌خواهیم محاکمه و دادگاهی تشکیل بدهیم که عادل و آزاد باشد و طرف مقابل بتواند در آن حرف بزند؟ بالاخره من به آنها می‌گویم که شما اگر دارید من را متهم می‌کنید٬ حداقل گوش دهید شاید اشتباه می‌کنید و ما انگار تحمل شنیدن حرف‌های دیگران را نداریم.

ایلنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا