گوناگون

پول میلیاردی در گونی متعلق به چه کسی است؟

همه چیز از انتشار یک عکس درفضای مجازی شروع شد.

دراین عکس گونی‌های پراز اسکناس درقسمت بار نیسان دیده می‌شد، بررسی پلاک خودرو نشان می‌داد، نیسان در استان کهگیلویه و بویراحمد شماره‌گذاری شده است. بعد از آن هم بازار شایعات داغ شد. به گزارش جام جم، گروهی مدعی شدند، خودرو متعلق به دزدان بانک است و سارقان پس از دستبرد به بانک درحال انتقال پول‌ها بودند که شهروندی متوجه ماجرا شده و از خودرو عکس گرفته است…

این خبر از سوی مسئولان انتظامی تکذیب شد و آنها هرگونه سرقت مسلحانه بانک با این حجم را رد کردند.
بعد از آن شایعه سازان مدعی شدند این گونی‌های پر از پول که «هشت میلیارد تومان» است؛ متعلق به مردی است اهل بهبهان که درحال حاضر بازداشت شده و تحت بازجویی قرار گرفته است که این خبر هم تکذیب شد.

پس از این دو شایعه، نوبت به افشای شگرد مدیران بانک در ایران بود. در سومین خبر غیررسمی ادعا شد برخی بانک‌ها برای این که دزدان متوجه انتقال پول با حجم بالا نشوند با خودروی نیسان و درقالب بار نخاله اقدام به انتقال پول می کنند. که این‌بار یک کارشناس بانک این موضوع را تکذیب کرد.

سه روز از ماجرا می گذشت و بازار شایعه داغ بود و مسئولان هم فقط تکذیب می کردند و کسی نمی گفت اصل ماجرا چیست.

سرانجام بعد از کشیده شدن موضوع به رسانه ها، پلیس اعلام کرد نه سرقتی صورت گرفته و نه شگردی برای انتقال پول از سوی مسئولان بانک بوده، بلکه خرابی خودروی حمل پول علت انتقال اسکناس های از رده خارج با نیسان بود.

معاون اجتماعی پلیس استان کهگیلویه و بویراحمد دراین باره گفت: خودروی حمل پول در حال انتقال اسکناس های از رده خارج به سمت تهران بود که به دلیل لغزندگی جاده واژگون شد. بعد هم مسئولان بانک از این نیسان کمک گرفته و با اسکورت اقدام به انتقال گونی های پر از اسکناس کردند.

سحام نیوز

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا