گوناگون

معاون کمیته امداد: با انباشت فقر مواجه هستیم

« بعضی از درخواست های مردم از کمیته امداد با ساز و کار اداری قابل حل نیست و در دهه های گذشته بسیاری از مشکلات مردم در امداد ریشه اقتصادی داشت، امروز علاوه بر این حوزه ریشه اجتماعی نیز دارد.»…

معاون حمایت سلامت کمیته امداد با بیان اینکه سالانه ۱۳۵۰ میلیارد تومان مستمری پرداخت می‌شود گفت: کمیته امداد در حال حاضر قریب به چهار میلیون نفر را تحت پوشش و سالانه یک و نیم میلیون نفر ارباب رجوع دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، “علی‌محمد ذوالفقاری” عصر امروز پنجشنبه دوم بهمن ماه در همایش بررسی نقش مراکز نیکوکاری در محرومیت زدایی و ایجاد توسعه پایدار در کرمان اظهار کرد: نیاز این افراد در بسته بندی های مختلف چندین برابر امکانات موجود در کمیته امداد است به عنوان مثال سالانه ۲۰۰ هزار ظرفیت ازدواج داریم .

وی بیان کرد: بعضی از درخواست های مردم از کمیته امداد با ساز و کار اداری قابل حل نیست و در دهه های گذشته بسیاری از مشکلات مردم در امداد ریشه اقتصادی داشت، امروز علاوه بر این حوزه ریشه اجتماعی نیز دارد.

عضو ستاد راهبری مراکز نیکوکاری کشور گفت: کمیته امداد به دنبال این بود در شبکه های محلی به جز نیازمند شناسی، خیر شناسی نیز اتفاق بیفتد و احسان در اشکال مختلف شناسایی و ساماندهی شود.

وی افزود: امروز با انباشت فقر مواجه هستیم و یکی از دلایلی که به سراغ شبکه های مردمی آمده ایم این است که سرعت در خدمت رسانی صورت بگیرد.

ذوالفقاری تصریح کرد: احساس ما این است که شبکه های مردمی برای انسجام دادن به همه انسان هایی است که در یک محله می خواهند به کمک امداد بیایند و این به یک فرد خلاصه نمی شود.

وی بیان کرد: یکی از مسائلی که در طراحی شبکه های مردمی به آن پرداخته شده، استفاده از جایگاه معتمدان و استفاده از سرمایه اجتماعی آنهاست و برای این مراکز مدیریت محلی تعریف شده است.

ذوالفقاری گفت: این شبکه های مردم می تواند به افزایش خدمت، افزایش حجم تشخیص نیازمندان کمک کرده و شناسایی نیکوکاران و شناسایی نیازمندان را انجام می دهد.

ایسنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا