گوناگون

اعتصاب همزمان هزاران معلم در چند استان و چندین شهر

هزاران معلم در چندین شهر کشور در اعتراض به مشکلات معیشتی اقدام به اعتصاب و تجمع کردند. این معلمان معترض، پیش از این هم طوماری را با ۶۰۰۰ امضا برای رئیس مجلس ارسال کرده بودند. این اعتصاب که در روزهای سه شنبه ۳۰ دی و چهارشنبه اول بهمن صورت گرفت، در چند استان کشور از جمله تهران، البرز، سمنان، کردستان، فارس و آذربایجان غربی با همراهی گسترده معلمان همراه بود….

هزاران معلم در چندین شهر کشور در اعتراض به مشکلات معیشتی اقدام به اعتصاب و تجمع کردند. این معلمان معترض، پیش از این هم طوماری را با ۶۰۰۰ امضا برای رئیس مجلس ارسال کرده بودند.به گزارش کلمه، این اعتصاب که در روزهای سه شنبه ۳۰ دی و چهارشنبه اول بهمن صورت گرفت، در چند استان کشور از جمله تهران، البرز، سمنان، کردستان، فارس و آذربایجان غربی با همراهی گسترده معلمان همراه بود.منابع خبری نزدیک به معلمان و خبرگزاری کار ایران گزارش داده اند که در شاهرود، قزوین، اسلامشهر، رباط کریم، شهر قدس، کرج، شهریار، شیراز، شاهرود، سقز، بانه، مریوان و … معلمان به این اعتصاب بزرگ پیوسته اند.

اعتراض معلمان متوجه وضع معیشتی خود، بودجه سال آینده وزارت آموزش و پرورش و خدمات ضعیف بیمه طلایی است. آنها می گویند “در حالی که بودجه برخی نهادهای خاص در سال آینده بیش از ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده‌ است، معلوم نیست دولت برای افزایش نزدیک به ۲۰ درصدی بودجه آموزش و پرورش چه توجیهی دارد؟

در تاریخ هشتم دی ماه امسال جمعی از معلمان در نامه ای سرگشاده خطاب به رئیس جمهور مطالبات و تقاضاهای خود را از مسئولان مطرح کردند. به دنبال این نامه واکنش هایی از سوی معلمان در خصوص بیان نیازها و دغدغه های خود به وجود آمد.

در راستای رساندن مطالبات جامعه فرهنگیان به گوش مسئولان، معلمان و فرهنگیان برخی از مدارس در روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۳۰ دی ماه و ۱ بهمن ماه) در اقدامی مسالمت آمیز با عدم حضور در کلاس ها خواستار توجه مسئولان و پیگیری مطالبات به حق خود شدند.

آنها در این اقدام که بر مسالمت آمیز بودن آن تاکید داشتند با بیان دغدغه ها و نیازهای خویش خواستار رسیدگی هر چه سریع تر در خصوص وضعیت حقوقی و رفاهی خانواده بزرگ معلمان شدند.

این تنها باری نبود که معلمان به مسوولان نظام نامه نوشتند. آنان در تاریخ ۲۳ دی ماه سال جاری نیز با امضای طوماری خطاب به رییس مجلس مشکلات خود را طرح کردند.

 

 

گزیده گزارش کلمه

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا