گوناگون

خودداری مجلس از معرفی ۱۷۰ نماینده دریافت کننده پول از رحیمی

مجلس از پیگیری معرفی اسامی ۱۷۰ نماینده دریافت کننده پول از محمدرضا رحیمی منصرف شد…

صبح امروز ۴ تن از نمایندگان مجلس با تهیه نامه ای خطاب به علی لاریجانی خواستار اعلام اسامی ۱۷۰ نماینده ای شدند که رحیمی در نامه خود مدعی شده بود به آنها پول داده است.

محمد رضا رحیمی معاون اول محمود احمدی نژاد در دولت دهم که به تازگی حکم قطعی محکومیت او صادر شده است دیروز طی نامه ای افشاگرانه علیه محمود احمدی نژاد مدعی شد که فردی به نام جابر ابدالی که از سوی برخی نمایندگان مجلس و مقامات قضایی و اجرایی به او معرفی شده بود، برای کمک به نامزدهای مورد حمایت اصولگرایان اعلام آمادگی کرد.

به گفته رحیمی «در نهایت نامبرده مجموعاً یک میلیارد و دویست میلیون تومان را به این امر اختصاص داد و البته کلیه اسناد و کپی چک‌های صادره که به قریب ۱۷۰نفر از کاندیداهای مجلس هشتم پرداخت شده است در پرونده ثبت و ضبط است و همه آن به مصرف انتخابات رسید.»

در همی راستا امروز صبح کمال‌الدین پیرموذن، جواد هروی، عبدالکریم حسین‌زاده و فیاضی نامه‌ای تهیه کردند خطاب به رئیس مجلس که «برای تنویر افکار عمومی اسامی ۱۷۰ نماینده دوره‌های هشتم و نهم که از رحیمی معاون متخلف احمدی‌نژاد پول گرفته‌اند در اختیار صاحبان جراید و رسانه‌ها قرار گیرد».

با این حال دقایقی پس از طرح این نامه که به گفته پیرموذن به ۳۰ امضا هم رسیده بود بنا به توصیه برخی نمایندگاه عضو هیات رییسه، ادامه جمع آوری امضا متوقف و طرح این سوال به طور کامل از دستور کار خارج شد.

کمال الدین پیرموذن نماینده اردبیل با اعلام این خبر در گفتگو با فرارو گفت: استنباط ما این بود که آقای رحیمی مدعی شده است که این پول را به نامزدهای مجلس نهم داده است به همین دلیل خواستار معرفی اسامی این نمایندگان شده بودیم.

وی افزود:‌ با اینحال بر اساس آنچه برخی اعضای هیات رییسه مجلس اعلام کردند چون این پول صرفا به نامزدهای مجلس هشتم داده شده است بهتر است مجلس نهم پیگیر این موضوع نباشد.

پیرموذن در پاسخ به این سوال چه ارتباطی دارد این پول در چه دوره ای پرداخت شده است مجلس هشتم و یا نهم چرا از پیگری معرفی اسامی نمایندگان منصرف شدید گفت: به هر حال توصیه هیات رییسه این بود و اکثر نمایندگان هم خواستار آن بودند از پیگیری این موضوع منصرف شویم.

این توصیه هیات رییسه مجلس نهم برای توقف پیگیری معرفی اسامی نمایندگان دریافت کننده کمک مالی از محمد رضا رحیمی در حالی مطرح می شود که بسیاری از نمایندگان کنونی مجلس عضو مجلس هشتم هم بوده اند.

فرارو

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا