گوناگون

درآمد صادرات نفت یک پنجم شد

وزیر نیرو گفت: درآمد صادرات نفتی ما در حال حاضر به کمتر از یک‌پنجم کاهش یافته است و این مسائل نشان می‌دهد که اقتصاد ما در شرایط سخت و ویژه‌ای قرار گرفته است…

حمید چیت‌چیان با اشاره به اینکه در حال حاضر کشور ما در شرایط خاصی قرار دارد ، گفت: میزان صادرات نفتی ما به دلیل تحریم‌های ظالمانه دشمن از ۲.۵ میلیون بشکه در روز به یک میلیون بشکه رسیده است و قیمت نفت هم با توطئه دشمنان از میزان بالای ۱۰۰ دلار به ۴۰ دلار کاهش پیدا کرده است.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: درآمد صادرات نفتی ما در حال حاضر به کمتر از یک‌پنجم کاهش یافته است و این مسائل نشان می‌دهد که اقتصاد ما در شرایط سخت و ویژه‌ای قرار گرفته اما ما از مکتب امام راحل ایستادگی را آموختیم و اطمینان داریم که می‌توانیم با همدلی حرکت پرشتاب خود را ادامه دهیم و بر مشکلات غلیه کنیم.

چیت‌چیان اظهار داشت: همانطور که در جلسه اخیر شورای عالی صادرات گزارش شد، در ۱۰ ماهه نخست امسال میزان صادرات غیرنفتی کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته و این رقم به ۴۶ میلیارد دلار رسیده است.

وی بیان کرد: این امر نشان‌دهنده پتانسیل‌ها،‌ ظرفیت‌های فوق‌العاده اقتصادی در کشور ماست و ما با نیروی انسانی خلاق و نوآوری‌های علمی می‌توانیم در آینده شاهد جهش‌های بزرگ باشیم و یک به یک مشکلات بین‌المللی را پشت سر بگذاریم.
تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا