گوناگون

۶۰۰ دریاچه در ایران رو به مرگ است

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: ۶۰۰ دریاچه رو زمینی و زیر زمینی در ایران در حال خشک شدن است که ۱۰ مورد از آنها زیرزمینی است…

عیسی کلانتری شامگاه جمعه در جلسه کار گروه آب، کشاورزی و مدیریت بحران عجب شیر افزود: ما و مردم طبیعت کشور را در معرض نابودی قرار داده ایم و هنوز بدون درک درست از شرایط به دنبال مقصر می گردیم.

وی با بیان این که در توسعه منطقه ای و محلی باید به پتانسیل آب توجه جدی شود، اظهار کرد: بحران های اجتماعی و اقتصادی، ساختارهای فرهنگی را به هم می ریزند و از آنجا که عنصر آب با تمام جنبه های زندگی ما عجین شده، مشکل کم آبی بر سطوح مختلف زندگی ما تاثیر گذاشته است.

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه ادامه داد: کاهش مصرف آب، افزایش بهره وری با صنعتی شدن کشاورزی و بهبود وضعیت درآمدی و معیشتی کشاورزان حاشیه دریاچه از اهداف مهم طرح احیای دریاچه ارومیه است.

کلانتری از اختصاص ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل ستاد احیای دریاچه ارومیه به شهرستان عجب شیر برای ایجاد کمربند سبز خبر داد.

شهرستان عجب شیر با ۷۳۸ کیلومتر مربع وسعت، دارای یک شهر، دو بخش قلعه چای و مرکزی و چهار دهستان بوده و در ۹۰ کیلومتری تبریز و ۸۰ کیلومتری کرانه جنوب شرقی دریاچه ارومیه واقع شده که از شرق به مراغه، از شمال شرق به اسکو، از جنوب به بناب، از شمال به آذرشهر و از غرب به دریاچه ارومیه محدود می شود.

ایلنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا