گوناگون

از ۱۳بهمن تا کنون: کارگران پیمانی «لوله سازی اهواز» دست از کار کشید‌ه‌اند

۱۲۰۰ کارگر کارخانه «لوله سازی اهواز» که زیر نظر شرکت پیمانکاری «سیال سازه روشن» فعالیت دارند، از روز دوشنبه (۱۳بهمن) تاکنون در اعتراض به دریافت نکردن حقوق طی دو ماه گذشته و عدم تغییر وضعیت شغلی خود دست از کار کشیده‌اند…

کارگران کارخانه لوله سازی اهواز به ایلنا گفته‌اند: نزدیک به ۱۲۰۰ نفر از کارگران کارخانه لوله سازی اهواز را کارگران پیمانکاری شرکت «سیال سازه روشن» تشکیل می‌دهند. این کارگران علاوه بر آنکه طی دو ماه گذشته (آذر و دی) حقوقی دریافت نکرده‌اند، از شرایط کار با این شرکت پیمانکاری رضایت ندارند و خواستار تغییر وضعیت شغلی خود هستند.

به گفته کارگران، در کارخانه لوله سازی اهواز که یکی از شرکتهای معتبر در زمینه تولید لوله‌های نفت و گاز است دو هزار و ۴۰۰ کارگر کار می‌کنند که ۱۲۰۰ نفر از آنان تحت مدیریت شرکت پیمانکاری «سیال سازه روشن» در سه کارخانه‌ شماره یک، ۴ و پوشش فعالیت دارند و مابقی کارگران قرارداد رسمی وزارت نفت هستند که به طور مستقیم با کارخانه لوله سازی کار می‌کنند.

کارگران می‌گویند همکاران رسمی و قرارداد مستقیم‌شان از مزایا‌ی ویژه‌ای همانند پاداش، «نفت کارت» و حق کار در شرایط آب وهوایی بد و مزایایی چون استفاده از منازل سازمانی و… برخورداند اما این مزایا به کارگران پیمانکاری تعلق نمی‌گیرد.

به اعتقاد کارگران، یکی دیگر از عمده مشکلات کارگران پیمانی که نمی‌توانند موضوع تغییر وضعیت خود را پی گیری کنند، تغییرات پی در پی اعضای هیئت مدیره کارخانه لوله سازی اهواز است که ما را بلاتکلیف کرده است.
ایلنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا