گوناگون

گرد و غبار: تعطیلی مدارس خوزستان ، آذربایجان غربی و ایلام ، لغو پروازهای صبح دوشنبه فرودگاه ایلام

گردو غبار مراکز آموزشی استانهای خوزستان ، آذربایجان غربی و ایلام را در نوبت صبح به تعطیلی کشاند…

به گزارش واحد مرکزی خبر ، معاون استاندار خوزستان گفت : به علت پدیده گرد و خاک مدارس تمامی مقاطع تحصیلی و دانشگاه ها درشهرستان های   اهواز ، کارون ، باوی ، حمیدیه ، دشت آزادگان ،هویزه ، بندرماهشهر ، شوش ، آبادان و خرمشهر تعطیل است.

همچنین تمامی ادارات در این شهرستان ها از ساعت ۱۰ صبح آماده پاسخگویی به شهروندان هستند.

روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز اعلام کرد : به علت وجود ریزگردها و غبار آلود بودن هوا مدارس ابتدایی شهری و روستایی شهرستانهای بوکان،میاندواب ،پیرانشهر و نواحی یک و دو ارومیه و همچنین تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان مهاباد امروز دوشنبه در نوبت صبح تعطیل است.

دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی هم بیماران قلبی و تنفسی،افراد بالای ۵۵ سال و کودکان را به خود داری از تردد غیر ضروری در فضای بیرون از خانه توصیه کرد.

کمیته نظارت و هماهنگی مواقع اضطراری آلودگی هوا استان ایلام اعلام کرد :  مدارس ابتدایی و پیش دبستانی نوبت صبح استان ایلام به سبب آلودگی هوا تعطیل  است . همچنین فعالیت ادارات و دستگاه های اجرایی استان با یک ساعت تاخیر آغاز شد .

*****

گرد و غبار پروازهای صبح دوشنبه فرودگاه ایلام را لغو کرد

ایلام – ایرنا – مدیر فرودگاه شهدای ایلام گفت: شرایط نامساعد جوی و گرد و غبار شدید، پروازهای تهران – ایلام و بالعکس صبح امروز دوشنبه را لغو کرد.

http://ichef.bbci.co.uk/news/ws/660/amz/worldservice/live/assets/images/2015/01/27/150127104325_dust_ahwaz_512x288_fars_nocredit.jpg

مجتبی بیاتی در گفت و گو با ایرنا افزود: آسمان غبار آلود و کاهش دید خلبان، دلایل اصلی لغو دو پرواز ۸۴۰ شرکت هواپیمایی آسمان در صبح امروز بوده است.

وی با اشاره به اینکه پروازهای نوبت بعد از ظهر این فرودگاه انجام می شود، تاکید کرد: پرواز شرکت هواپیمایی آسمان تهران – ایلام – تهران به شماره های ۸۴۲ و ۸۴۳ و پرواز شرکت هواپیمایی ماهان تهران – ایلام – تهران به شماره ۴۵۷۲ و ۴۵۷۳ انجام می شود.

گرد و غبار غلیط ناشی از بیابان های کشورهای عربی همسایه همواره در فصل های مختلف، آسمان استان های غرب و جنوب کشور را در بر می گیرد و باعث بروز مشکلاتی برای مردم این مناطق می شود.

افزایش گرد و غبار و آلودگی شدید هوا، مدارس ابتدای شهر ایلام را امروز به تعطیلی کشاند و اداره ها و سایر مراکز آموزشی نیز از ساعت ۹ صبح فعالیت خود را شروع کردند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا