گوناگون

تعطیلی ۴۰مزرعه پرورش ماهی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیر کل شیلات کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۸۸ مزرعه پرورش ماهی در استان وجود دارد که از این تعداد ۴۰ مزرعه تعطیل شده است…

4127.jpg

غلام‌ عباس موسوی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه سالانه ۱۳۰۰ تن ماهی در مزارع پرورش ماهی استان تولید می‌شود، افزود: شیلات استان پیگیر جبران خسارت وارده به مزارع پرورش ماهی در استان است. برای جبران خسارت مزارع پرورش ماهی با مجمع نمایندگان، استاندار و مدیریت بحران استان مکاتباتی را انجام داده‌ایم.

مدیر کل شیلات کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: هم‌اکنون با همکاری بانک کشاورزی، بدهی پرورش دهندگان تقسیط می شود و پیگیر استمهال وام‌های پرورش دهندگان هستیم. مهمترین اولویت‌های شیلات استان، تلاش برای رفع مشکلات موجود و به بهره‌برداری رسیدن مجتمع‌های پرورشی ماهی قلات و چنار برم است.

وی ادامه داد: پرورش گونه گرم آبی، تلاش برای پرورش ماهیان گرم آبی در مناطق کمتر توسعه یافته، نظارت بیشتر بر تولید، افزایش کیفیت و افزایش سرانه مصرف ماهی در استان از دیگر اولویت‌های شیلات استان است.

مدیر کل شیلات کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: واگذاری فعالیت‌های آموزشی به بخش خصوصی و ناتوانی آنها در انجام وظیفه، رعایت نشدن دستورالعمل‌های بهداشتی، بی‌توجهی به قوانین و آموزش‌هایی که شیلات به آنها ارائه داده است، به کارگیری افراد غیرمرتبط و آموزش ندیده در مزارع و بکار نگرفتن ناظر شیلاتی به عنوان نیروی فنی برای کنترل از مهمترین مشکلات شیلات استان است.

ایسنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا