گوناگون

کارگران هر روز تجمع می‌کنند

کارگران قند ورامین امروز نیز در اعتراض به تعطیلی این واحد تولیدی و بلاتکلیفی شغلی‌شان به اجتماع خود در مقابل درب ورودی کارخانه ادامه دادند. این کارگران از اوائل بهمن‌ماه و متعاقب تعطیلی این واحد تعطیلی به طور روزانه در مقابل درب این کارخانه تجمع می‌کنند…

تجمع کنندگان کارگرانی هستند که با سوابق بالا به قراردادهای موقت و دائمی دراین کارخانه مشغول به کار بودند اما بعد از اعلام تعطیلی کارخانه از سوی کارفرما هنوز وضعیت مشخصی ندارند و هر روز مقابل درب کارخانه به امید از سر گیری فعالیت کارخانه تجمع می کنند.

کارگران گفتند؛ در کارخانه قند ورامین ۱۶۰ کارگر رسمی با سوابق بالای ۲۰ سال و ۲۴۰ کارگر قرار دادی با سوابق ۲ تا ۱۶ سال مشغول به کار بودند که اکنون شائبه اخراج کارگران قرار دادی در کارخانه قوت گرفته است.

به گفته کارگران، کارفرما قصد دارد به مرور کارگران قرار داد موقت را بعد از اتمام قرا داد کاریشان اخراج کند. در حال حاضر کارفرما با ۱۰ نفر از کارگران قرار دادی این موضوع را مطرح کرده اما تسویه حسابی انجام نشده است.

بر اساس گفته‌های کارگران قند ورامین، وضعیت ۱۶۰ کارگر رسمی با سوابق ۲۰ سال به بالا هنوز مشخص نیست و اگر مشکلات بازنشستگی کارگران رسمی که مربوط به سختی کارشان است از سوی کارفرما رفع شود غالب کارگران رسمی امکان بازنشسته شده تحت قانون مشاغل سخت وزیان آور را دارا می‌شوند.

کارگران قند ورامین درباره سایر مطالبات صنفیشان می‌گویند: ۳ سال است که حق کفش و لباس کارگران پرداخت نشده است. همچنین حق بن خوار و بار کارگران نیز به صورت اقساطی به حقوق کارگران افزوده می‌شد.
فشرده گزارش ایلنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا