اجتماعی

قوه قضاییه ۱۰ میلیون پرونده دارد

معاون رئیس دولت «تدبیر و امید »اعلام کرد که در حال حاضر ۱۰ میلیون پرونده در قوه قضاییه وجود دارد. اگر هر خانواده را بطور متوسط چهار نفر در نظر بگیریم و برپایه آماری که معاون حقوقی حسن روحانی بیان می کند .چهل میلیون از هموطنان ما در گیر دادگاه های قوانین قرون وسطایی اند ،کشور مان ایران نزدیک به هشتاد میلیون جمعیت دارد. بنا بر این و بر پایه همین آمار بیش از نصف ساکنان ایران دغدغه حفظ هویت خود و اثبات حقوق شهروندی خویش هستند.پروندهای «سیاسی ، امنیتی  ،فعالان مدنی و  اقلیت های مذهبی » در دست سپاه و وزارت اطلاعات قاعدتنا آنان آماردیگری دارند . که تا به امروز هچوقت اعلام نشده است . پایمال شدن حقوق و آزادی‌های دمکراتیکِ فردی و اجتماعی مردم میهن ما در چارچوب رژیم «ولایت‌ فقیه» اتفاق تازه و شگفت‌انگیزی نیست. با شکستِ انقلاب و مسلط شدنِ تفکرات مبتنی بر کهنه‌پرستی بر جامعه به‌وسیلهٔ حاکمیت جدید، حقوق اساسی و بدیهیِ مردم به شکل خشن و سیستماتیک مورد حمله و سرکوب قرار گرفته است…

معاون حقوقی رئیس جمهور، با بیان اینکه قوه قضاییه در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیون پرونده قضایی دارد، گفت: در تلاش هستیم که اختلافات دستگاه ها به قوه قضاییه کشیده نشود.

الهام امین زاده صبح سه شنبه در نشستی با آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان در محل دفتر وی، با تاکید بر اینکه در تلاشیم تا اختلافات دستگاه ها به قوه قضاییه کشیده نشود، افزود: قوه قضاییه در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیون پرونده قضایی دارد که تلاش ما بر این است حتی الامکان با حل موارد اختلاف از ارجاع پرونده ها به دستگاه قضا جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه عمده پرونده های این معاونت در خصوص اموال دولتی است، افزود: مشکلات و شکایات استخدامی و گمرکی نیز پس از اموال دولتی بیشترین فراوانی را در پرونده های این معاونت دارند.

ایشان ، با بیان اینکه در حال ساده سازی قوانین هستیم، یادآورشد: متاسفانه در حال حاضر برخی قوانین متراکم و مزاحم مردمند از این رو در معاونت رییس جمهوری به دنبال ساده سازی قوانین هستیم

فشرده ای ازگزارش مهر

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا