حقوق بشر

انتقال بی‌نتیجه به بیمارستان و درمان ناتمام سراج‌الدین میردامادی

این زندانی سیاسی صبح امروز برای درمان مشکلات ناشی از ترکشی که یادگار چنگ  است و در بدن او باقی مانده، با دست بند و تحت الحفظ ماموران به بیمارستان اعزام شد که به علت نبود پزشک و ارسال نشدن پرونده از زندان، پس از انجام معاینه اولیه و بی حاصل، به زندان اوین بازگردانده شد….

این زندانی سیاسی  صبح امروز برای درمان مشکلات جسمی ناشی از ترکشی که یادگار دوران دفاع مقدس است و در بدن او باقی مانده، با دست بند و تحت الحفظ ماموران به بیمارستان شهدای تجریش اعزام شد.

اما در بیمارستان مشخص شد که اقدام بهداری زندان در اعزام وی، بدون اطلاع و هماهنگی بوده و در بیمارستان شهدای تجریش، متخصص داخلی برای معاینه محل ترکش حضور نداشته است.

همچنین پرونده پزشکی این زندانی سیاسی نیز به بیمارستان ارسال نشده بود و از این رو، این جانباز جنگ تحمیلی پس از تحمل معطلی بسیار و خستگی ناشی از آن، پس از انجام معاینه اولیه و بی حاصل، به زندان اوین بازگردانده شد.

این در حالی است که پیش از این بهداری زندان اوین گواهی کرده بود سراج الدین میردامادی برای درمان ترکشی که ما بین گردن و کتف اوست، باید در خارج از زندان درمان شود.

میردامادی که در اردیبهشت ماه سال جاری دستگیر شده بود، پس از شش ماه بازداشت در سلول های انفرادی بند دو الف، به اندرزگاه هشت زندان اوین منتقل شد و برخلاف رحیمی که عامل فساد اقتصادی معرفی شده و ده روزه به مرخصی آمده، هشت ماه طول کشید تا برای ولین به مرخصی چند روزه بیاید.

این عضو اسبق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت که در سال‌های ۷۸ تا ۸۱ معاون مدیرکل انتخابات وزارت کشور دولت محمد خاتمی بود، بلافاصله پس از بازگشت به ایران در مرداد ماه ۹۲ با توقیف گذرنامه و پرونده سازی امنیتی رو به رو شد.

او که از جانبازان دفاع مقدس است، سابقه کار در روزنامه های جهان اسلام، توس، حیات نو و برخی سایت های خبری را در کارنامه خود دارد.

سراج میردامادی از سوی دادگاه انقلاب به سه سال حبس تعزیری و دو سال ممنوع الخروجی از کشور محکوم شده است.

کلمه

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا