حقوق بشر

۶ زندانی سیاسی وعقیدتی محکوم به اعدام به مکان نامعلومی منتقل شدند

صبح امروز سه شنبه ۱۲ اسفندماه گارد ضد شورش با هدایت و رهبری نیروی های ویژه وزارت اطلاعات وارد زندان رجائی شهر شده، بند و تمام زندانیان را بازرسی و ۶ نفر آنها را به مکان نامعلومی منتقل کردند…

10300785_10152066486697271_7974749466197779743_n1-278x3001
این نیروها که تعداد آنها نزدیک ۲۰۰ نفر بوده‌است؛ زندانیان عقیدتی اهل سنت را به هوا خوری منتقل کردند و سپس شش نفر که احکام اعدام انها تایید شده بود را با دست بند، پابند و چشم بند به مکان نامعلومی منتقل کردند.

این شش نفر حامداحمدی٬ جمشید دهقانی٬ جهانگیر دهقانی، کمال ملایی، هادی حسینی و صدیق محمدی هستند. با توجه به اینکه احکام اعدام این ۴ زندانی در دیوان عالی کشور تأیید شده است و همچنین گفته مسئول حفاظت زندان به یکی از همبندیان آنها ؛ بیم آن می‌رود که قوه قضائیه در پی اجرای این احکام باشد.
شایان ذکر است که این افراد در دادگاه٬ متهم به قتل دو تن از روحانیون اهل سنت کردستان شده‌اند؛ در حالیکه در پرینت گردش کار بازداشت آنها که اخیراً منتشر شده‌است؛ تاریخ بازداشت آنها قبل از این ترورها ذکر شده‌است. پیشتر کنشگران ملی – مذهبی خارج از کشور با صدور بیانیه‌ای نسبت به احتمال اجرای این احکام هشدار داده و خواستار برگزاری دادگاهی عادلانه برای آنها شده بود همچنین امروز ۱۸ نهاد حقوق بشری از دولت ایران خواسته‌اند ضمن لغو این احکام زمینه برگزاری دادگاهی علنی و عادلانه برای آنها را فراهم آورد.
این زندانیان اعلام کرده‌اند که در دوران بازداشت به شدت شکنجه شده و حدود دو سال در سلول انفرادی نگه داشته شده‌اند و مشارکت در هرگونه اقدام خشونت آمیزی را انکار کرده‌اند. اما گفته‌اند که قاضی مقیسه در دادگاه های چند دقیقه‌ای و بدون حضور وکیل مدافع آنها را به اعدام محکوم کرده‌است. همچنین براساس قانون مجازات اسلامی جدید اجرای این احکام غیرقانونی است.

آخرین ملاقات با خانواده‌ها

مسئولین زندان رجایی شهر از خانواده این شش زندانی خواسته‌اند که حداکثر تا ساعت ۱۶امروز خود را به زندان رسانده و با فرزندان خود اخرین ملاقات را داشته باشند. حکم اعدام این افراد فردا صبح در زندان رجایی شهر کرج اجرا خواهد شد
همچنین امروز تمامی اعزامها به دادگاه و بیمارستان‌ها بنا به دلایل امنیتی لغو شده و تلفن‌ های زندان نیز قطع و ارتباط زندانیان با بیرون کاملا قطع شده است و تمامی مامورین به حالت آماده باش کامل در آمده‌اند.

ملی – مذهبی

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا