حقوق بشر

حکم ده سال زندان خسرو منصوریان عضو نهضت آزادی اجرا شد

خسرو منصوریان از اعضای نهضت آزادی ایران با ابلاغ حکم سال ۸۰ به اندرزگاه ۸ اوین منتقل شد…

خسرو منصوریان از اعضای قدیمی نهضت آزادی ایران و رئیس انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی روز شنبه نهم اسنفند ماه ۱۳۹۳ برای تحمل حکمی ده ساله به زندان اوین احضار شد.
خسرو منصوریان از جمله اعضای نهضت آزادی است که در جریان بازداشت های گسترده سالهای ۷۹ و ۸۰ علیه فعالان ملی – مذهبی و اعضای نهضت آزادی ایران به حکم سنگین ده سال زندان محکوم شده بود که اجرای آن به دستور دادگاه تجدیدنظر متوقف ماند.
در فرودین سال ۸۰ اطلاعات سپاه در حمله به دفتر نهضت آزادی ایران و پلمپ آن، اعضای این تشکل از جمله مرحوم دکتر صدر حاج سیدجوادی (که در آن زمان ۸۴ ساله بود و پیرترین زندانی سیاسی ایران لقب گرفت)‘ محمد توسلی، هاشم صباغیان، محمد نعیم پور، امیر خرم ، خسرو منصوریان و دهها تن از اعضا و هواداران این حزب در سراسر کشور را بازداشت کرد.
اعضای نهضت آزادی ایران در دادگاههای انقلاب جمعا به ۱۱۰ سال زندان، جریمه نقدی و شلاق محکوم شدند. از جمله این احکام سنگین میتوان به حکم شلاق و جریمه نقدی برای مرحوم دکتر احمد صدر حاج سیدجوادی اشاره کرد. این احکام اولیه از سال ۸۱ در دادگاه های تجدیدنظر متوقف ماند تا اینکه به دنبال حوادث جنبش سبز و بازداشت گسترده فعالان سیاسی و اعضای نهضت در سال ۸۸ به تدریج احکام اولیه آن سالها به مورد اجرا درآمده است.
خسرو منصوریان در سال ۶۷ نیز به همراه آقایان مهندس توسلی و مهندس صباغیان به مدت هفت ماه در بازداشت بود ولی به دستور آیت الله خمینی بدون محاکمه از زندان آزاد شدند. مهندس منصوریان در سال ۸۰ به ده سال زندان محکوم شده بود و اکنون بعد از سیزده سال ، برای گذراندن محکومیت اش علارغم کهولت سن به زندان اوین احضار شده است.
خسرو منصوریان موسس انجمن حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی با عنوان “احیای ارزش ها”ست. وی بیش از هجده سال است که با سرپرستی این مجموعه به دنبال کاهش دردها و مشکلات قشرهای آسیب دیده اجتماعی از جمله کودکان خیایانی است.

 ندای آزادی

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا