حقوق بشر

کیوان صمیمی به بیمارستان منتقل شد‎

کیوان صمیمی که از پنج سال پیش در زندان‌های اوین و رجایی شهر محبوس است، امروز چهارشنبه به دلیل مشکلات قلبی، کلیوی، ریوی و مغز و اعصاب، از زندان رجایی‌شهر به بیمارستان منتقل شد…

کیوان صمیمی بهبهانی، فعال ملی ـ مذهبی و مدیرمسئول نشریه‌ توقیف شده‌ «نامه»، که از پنج سال پیش در زندان‌های اوین و رجایی شهر محبوس است، امروز چهارشنبه از زندان رجایی‌شهر به بیمارستان منتقل شد.

این روزنامه‌نگار و فعال ملی مذهبی ۶۶ ساله که نزدیک به ۶ سال در زندان است، به دلیل مشکلات قلبی، کلیوی، ریوی و مغز و اعصاب، امروز به بیمارستان منتقل شده است.

صمیمی سابقه تحمل ۴ سال حبس در رژیم شاهنشاهی را در کارنامه فعالیت سیاسی خود دارد.

وی برای نخستین بار، در سال ۱۳۹۰، بعد از تأیید پزشکان زندان و همچنین پزشکی قانونی، در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران بستری شد. صمیمی همچنین اواخر سال ۱۳۹۲ به دلیل مشکل قلبی در مرکز قلب تهران بستری شد و علی‌رغم محالفت پزشک معالج ۴ خرداد ۱۳۹۳به زندان منتقل شد.

کیوان صمیمی، عضو شورای فعالان ملی ـ مذهبی، مدیر مسئول نشریهٔ توقیف شدهٔ نامه، عضو انجمن دفاع از آزادی مطبوعات، عضو شورای ملی صلح، عضو کمیته‌های پیگیری بازداشت‌های خودسرانه و دفاع از حق تحصیل، یک روز پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ در منزل شخصی‌اش بازداشت شد.

او در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام زیر سوال بردن انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ و شرکت در تظاهرات اعتراضی و نوشتن مطالب انتقادی به شش سال حبس تعزیری محکوم شد. صمیمی آذرماه سال ۸۹ به همراه تعدادی دیگری از زندانیان سیاسی زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد.
کله

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا