حقوق بشر

توقف ناگهانی درمان و بازگرداندن شبانه مسعود باستانی به زندان

مسعود باستانی، روزنامه‌نگار زندانی که به علت حمله قلبی و ضعف شدید اعصاب سمت چپ بدنش به صورت اورژانسی از زندان به بیمارستان منتقل شده بود، با دستگاه اکسیژن تنفس می‌کرد و تحت نظر پزشک قرار داشت؛ با دستور معاون دادستان تهران و به رغم مخالفت پزشکان، شبانه به زندان بازگردانده شد. ماموران زندان برای ترخیص اجباری این زندانی بیمار، با کادر بیمارستان به مجادله پرداختند و جو بیمارستان را متشنج کردند….

مسعود باستانی، روزنامه‌نگار زندانی در رجایی‌شهر، به طور ناگهانی، بدون موافقت پزشک و با وجود وضعیت خطرناک و نگران‌کننده‌اش، شبانه از بیمارستان به زندان بازگردانده شد.

عصر روز سه شنبه ماموران زندان رجایی‌شهر به همراه ماموران دادستانی با مراجعه به بیمارستان مسعود باستانی را به زندان منتقل کردند.

این روزنامه‌نگار زندانی به دلیل وخامت وضعیت جسمانی‌اش جمعه هفته گذشته، به صورت اورژانسی از بهداری زندان رجایی‌شهر به بیمارستان منتقل شده بود، بدون تکمیل مراحل درمانی‌اش به زندان برگردانده شد.

شب گذشته ماموران با در دست داشتن نامه‌ای به امضای خدابخشی معاون امنیت دادستان تهران به بخش مغز و اعصاب بیمارستان مراجعه کردند و علی‌رغم مخالفت پزشک معالج با ترخیص این روزنامه‌نگار، به مجادله با پزشکان و کادر بیمارستان پرداختند و برای دقایقی جو بیمارستان را متشنج کردند.

حمله قلبی و همچنین ضعف شدید اعصاب سمت چپ بدن از مشکلاتی بود که بهداری زندان رجایی‌شهر را به انتقال اورژانسی باستانی به بیمارستان کرد. مشکلاتی که درمان نشد و این روزنامه‌نگار بدون تکمیل مراحل درمانی به زندان بازگشت.
کلمه

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا