گوناگون

نامه روحانی به اوباما

در هفته‌های اخیر گزارش‌های مربوط به روند پیشرفت مذاکره میان نمایندگان دولت جمهوری اسلامی و ایالات متحد آمریکا بر سر مسئلهٔ هسته‌ای در صدر اخبار جهان قرار داشته و گمانه‌زنی در مورد اینکه آیا تا هفتهٔ اول سال ۱۳۹۴ توافق‌نامه‌ای امضا خواهد شد یا نه، ادامه داشته است.در این راستا سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا روز پنج‌شنبه تائید کرد که این کشور نامه حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران را دریافت کرده است.عقب‌نشینی و  توهم‌‌پراکنی در مورد توانِ دولت حسن روحانی و یا امضای قرارداد هسته‌ای که در پشت آن برای بقای رژیم ولایت‌فقیه اقتصاد کشور به حراج گذاشته می‌شود، چارهٔ کار نیست. ..

برنادت میهان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه المانیتور گفته است: «می‌توانم تائید کنم که نامه‌ای از رئیس‌جمهور روحانی به رئیس‌جمهور (باراک) اوباما به تیم ایالات متحده در لوزان تحویل داده شده است.»

آقای روحانی امروز با سران چین، روسیه، انگلیس و فرانسه گفت‌وگوی تلفنی داشت. وی همچنین با ارسال نامه به روسای کشورهای عضو ۵+١ مواضع ایران در خصوص مسایل هسته‌ای را مطرح و آخرین وضعیت مذاکرات را تبیین کرد.

تازه‌ترین دور از مذاکرات هسته‌ای از امروز در شهر لوزان سوئیس آغاز شده است. شبکه بلومبرگ امروز گزارش داد که طرفین تلاش می‌کنند تا روز یکشنبه بر سر چارچوبی شامل راهکارهای اصلی، به تفاهم برسند.

گزیده گزارش انتخاب- جام نیوز

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا