گوناگون

لوفت‌هانزا برای قربانیان سقوط هواپیما غرامت نقدی می‌پردازد

شرکت هواپیمایی «لوفت‌هانزا» اعلام کرده که به بازماندگان قربانیان سقوط هواپیمای «جرمن‌وینگز» غرامت می‌پردازد. به خانواده هر مسافر مبلغی تا ۵۰ هزار یورو تعلق می‌گیرد…

شرکت «لوفت‌هانزا» برای بازماندگان افرادی که در سقوط هواپیمای «جرمن‌وینگز» جان خود را از دست دادند، کمک‌های فوری اختصاص می‌دهد. به بازماندگان قربانیان به «تلافی فاجعه» تا ۵۰ هزار یورو (حدود ۵۶ هزار دلار) پرداخت می‌شود.
بنا به مفاد «پیمان مونترآل» شرکت‌های هوایی موظف هستند که ظرف ۱۵ روز پس از هر سانحه، به قربانیان یا بازماندگان آنها خدمات و یاری‌های فوری ارائه دهند.
از آنجا که «به احتمال قوی» سقوط هواپیما به علت یک اقدام خودکشی صورت گرفته، پس کوتاهی یا خطایی از جانب شرکت هوایی و مسئولان آن انجام نگرفته است؛ اما این امر شرکت را از «جبران خسارت قربانیان» معاف نمی‌کند.
«لوفت‌هانزا» در اطلاعیه‌ای که در روزنامه‌های بزرگ آلمانی منتشر شده، ضمن ابراز تسلیت به بازماندگان، وعده داده که پرداخت غرامت نقدی را به زودی آغاز خواهد کرد. بازماندگان می‌توانند، بدون طی مدارج اداری، مبلغ غرامت را دریافت کنند که شرکت‌های بیمه به پرداخت آن متعهد هستند.
مبلغ غرامت، با توجه به وضعیت، سن و حرفه شخص قربانی تعیین می‌شود، به علاوه قوانین رایج در کشوری که قربانی تابع آن است نیز مورد توجه قرار می‌گیرد؛ از این رو برای مثال به تبعه ایالات متحده مبلغ بالاتری تعلق می‌گیرد.
با گذشت ۵ روز از سقوط هواپیمای «جرمن‌وینگز» در کوهپایه‌های آلپ در جنوب فرانسه جستجو برای یافتن اشیای متعلق به هواپیما ادامه دارد. پزشکان متخصص نیز به کار خود در جهت بازشناسی قربانیان ادامه می‌دهند.
در سقوط هواپیما دستکم ۱۵۰ نفر جان خود را از دست دادند، هرچند تعداد سرنشینان هواپیما هنوز به دقت روشن نشده است.
دویچه وله

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا