گوناگون

مرسی به تحمل ۲۰ سال زندان محکوم شد

دادگاه جنایی قاهره «محمد مرسی» رئیس جمهوری برکنار شده مصر را به اتهام قتل تظاهرکنندگان در برابر کاخ ریاست جمهوری به ۲۰ سال زندان محکوم کرد…


امروز-سه شنبه- مرسی و ۱۴ نفر از رهبران جماعت اخوان‌المسلمین را به اتهام قتل تظاهرکنندگان در برابر کاخ ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۱۲ میلادی به ۲۰ سال زندان محکوم کرد.

در همین حال، «هانی عبداللطیف» سخنگوی وزارت کشور مصر شب گذشته گفت که برای تامین امنیت جلسه امروز دادگاه که برای قرائت حکم مرسی به اتهام قتل تظاهرکنندگان در برابر کاخ ریاست جمهوری برگزار می‌شود، تدابیر شدید امنیتی برقرار شده است.

قاضی «احمد صبری یوسف» رئیس دادگاه جنایی قاهره نیز به همه رسانه‌ها اجازه داد که در جلسه قرائت حکم مرسی و ۱۴ متهم دیگر از جمله شماری از رهبران جماعت اخوان‌المسلمین حضور داشته باشند.

مرسی و ۱۴ نفر دیگر از جمله شماری از رهبران جماعت اخوان‌المسلمین به دست داشتن در قتل تظاهرکنندگان در برابر کاخ ریاست جمهوری در ماه نوامبر سال ۲۰۱۲ میلادی و پس از اعلام بیانیه قانون اساسی توسط رئیس‌جمهوری برکنار شده متهم هستند.

در تحولی دیگر، اعضای جماعت اخوان‌المسلمین مصر خواستار برگزاری تظاهرات گسترده در سراسر مصر هم‌زمان با قرائت حکم مرسی شدند.

«اسامه مرسی» پسر محمد مرسی نیز در صفحه خود در شبکه اجتماعی فیس بوک خواستار حمایت از ایستادگی محمد مرسی شد.

ایلنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا