گوناگون

جلسه محاکمه سعید مرتضوی امروز برگزار می شود

سعید مرتضوی امروز ١١صبح برای پرونده کهریزک در شعبه ٧٩ کیفری محاکمه می‌شود. در پرونده کهریزک خانواده روح‌الامینی و کامرانی شاکی خصوصی وی هستند. تحلیلگران سیاسی با تکیه بر عمل کرد رژیم« ولایت فقیه » در ۳۶ سال گذشته  ،محاکمه سعید مرتضوی  را که او بار دیگر پشت درهای بسته درباره نقش خود در جنایت کهریزک توضیح خواهد  داد تا باز هم مردم از محتویات دادگاه خبردار نشوند، ارزیابی می کنند .تریدی  هم در آن نمی بینند که  رئیس دادگاه در حالی از حضور وکلای شاکیان پرونده تامین اجتماعی جلوگیری خواهد کرد که به گفته خود مرتضوی قرار بود قبل از پرونده کهریزک، به بخشی از اتهامات او در خصوص سازمان تامین اجتماعی رسیدگی شود…

در پرونده کهریزک خانواده روح‌الامینی و کامرانی شاکی خصوصی وی هستند. مجید طاهری، وکیل خانواده روح‌الامینی به روزنامه شرق گفته است که در مورد اتهام «معاونت در قتل» مطالب جدیدی را به دادگاه ارائه خواهد داد.

«سعید مرتضوی» همچنین سال گذشته بابت پرونده کهریزک که طی آن امیر جوادی‌فر، محمد کامرانی و محسن روح‌الامینی در جریان دستگیری و اعزام به بازداشتگاه غیرقانونی کهریزک در سال ٨٨ جان باختند از سوی دیوان‌عالی به انفصال دائمی از احراز شغل قضا و محرومیت پنج‌ساله از احراز مشاغل دولتی محکوم شد اما بخشی از پرونده بعد از اشکالی که دیوان‌عالی به پرونده در مورد اتهامی «گزارش خلاف واقع» گرفت، به شعبه ٧۶ کیفری بازگشت.‌‌ همان مورد اتهامی‌ای که او در حکم اولیه، ٢٠٠ هزارتومان بابت آن محکوم شده‌ بود. از سویی در آن پرونده شکایت خانواده روح‌الامینی بابت مورد اتهامی «معاونت در قتل» رسیدگی نشده‌ بود و فقط به شکایت خانواده کامرانی رسیدگی شد. حالا شکایت خانواده روح‌الامینی هم به دادگاه رسیده و فردا قرار است به آن هم رسیدگی شود.

هرانا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا