اخبار

پول کثیف در ایستگاه آخر؟

اولین بار نیست مسئولان کشور در رژیم «ولایت فقیه » پس از افشای یک موضوع٬ از تحریف‌ شدن سخنانشان می‌گویند؛ اتفاقی که «فشار سیاسی» برای ختم موضوع را در ذهنها ایجاد می‌کند.در این راستا عقب نشینی رحمانی‌فضلی وتکذیب حرف‌هایش در برابر فریادهای مجلس نشینان استثنا نیست و از همان قاعده تبعیت می کند.به گزارش ایلنا٬ همان روزهایی که صدا و سیما با تصویر «شصت کیلومتر» داستان فردی را روایت می‌کند که با «پول کثیف» در مناسبات شهر تاثیرگذار است، رحمانی فضلی از تحریف حرف‌هایش سخن می گوید و در برابر خدعه گری نمایندگان، عذرخواهی کند؛ وی هیچ سندی رو نکرد و مثل همیشه گناه بر گردن رسانه‌ها افتاد؛ همانطور که وزیر کشور از رسانه‌ها گلایه کرد…

منظورم این بود که هوشیار باشید!

رحمانی فضلی از جمله هشداری خود گفت و اینکه تنها منظورش اعلام خطر بوده است. اینگونه شاید به این نتیجه برسیم که نه یک رسانه٬ بلکه تمام رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها در فهم سخنان رحمانی‌فضلی مشکل داشته‌اند؛ چه اینکه او در ادامه گفت: «در حوزه سیاسی این مسئله را مطرح کردم که اگر ما مراقب نباشیم قاچاقچیان محتاج به حامی و کسانی که به دنبال پول‌های کثیف هستند به دنبال حامی خود در حوزه قدرت می‌گردند و اگر هوشیار نباشیم امکان دارد این افراد از طرق مختلف حوزه سیاسی من جمله از طریق انتقال قدرت اعمال نظر و اعمال نفوذ داشته باشند.»

۱) در حاشیه حضور امروز وزیر دولت« تدبیر و امید» در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و پس از پایان سخنان وی در مجلس٬ در خصوص تحریف سخنانش در مورد پول‌های کثیف٬ عده‌ای از نمایندگان در اعتراض٬ دور وزیر کشور جمع شدند که از آن جمله می‌توان به روح‌الله حسینیان، احمد بخشایش اردستانی، بهروز نعمتی و سیدمحمد بیاتی اشاره کرد. با اینهمه رحمانی فضلی اشاره داشت که قوه قضاییه می‌بایست در این زمینه صحبت کند.

۲) این تجمع در حالی انجام شد که محمدحسن ابوترابی‌فر رئیس صحن علنی مجلس در حال تذکر به نمایندگان برای حفظ آرامش جلسه و نشستن بر صندلی‌های خود بود.

۳) با توجه به فضایی که در مجلس ایجاد شده بود٬ رحمانی فضلی درخواست کرد اسلایدی که آماده شده بود به نمایش درآید و با کمک «پاورپوینت» صحبت‌های خود را ادامه دهد که این درخواست با مخالفت ابوترابی مواجه شد.

۴) تجمع اطراف «وزیر » و صحبت‌های روح‌الله حسینیان با وی که جنبه اعتراض آمیز داشت از سایر نمایندگان شایان‌ توجه‌تر بود.

۵) در گوشه‌ دیگر مجلس ‌امیرآبادی فراهانی با صدای بلند خواستار عذرخواهی وزیر کشور از تریبون رسمی مجلس شد.

۶) همچنین عده‌ای از نمایندگان در حمایت وزیر کشور نسبت به نمایندگان معترض اعتراض کردند که از آن جمله می‌توان به عابد فتاحی و دیگر نمایندگان اشاره داشت.

۷) حمید رسایی که این روز‌ها برای جلب توجه تصویربرداران روش نوشتن اعتراضات خود روی کاغذ را انتخاب کرده٬ امروز در جریان حضور وزیر کشور در صحن مجلس برای توضیح پیرامون پول‌های کثیف طبق روال گذشته کاغذی در دست داشت که روی آن متن زیر نوشته شده بود:
بسمه‌تعالی
جناب آقای ابوترابی‌فرد
لطفا بفرمایید آقای وزیر درباره پول‌های کثیف در انتخابات کلی‌گویی نکند، دشمن به اندازه کافی از سخنان ایشان سوءاستفاده کرده است.

ردپای پول‌ها به ولنجک می‌رسد!!؟

محسن صفایی فراهانی به ایلنا گفته بود «حالا شما با کسی مواجه هستید که ۲۵هزار میلیارد تومان دارایی دارد.ملک‌سازی  برای رضایت همسایگان محل حاضر است پانصد میلیارد تومان هزینه کند. فکر نمی‌کنید کسی که برای رضایت همسایه٬ پانصد میلیارد تومان هزینه می‌کند٬ حاضر نیست برای رضایت مقام بالا‌تر بیشتر هزینه کند و رفتارهای سیاسی را به هم بریزد؟»

عوض حیدرپور نیز در این باره گفته بود «پول کثیفی که رحمانی فضلی به آن اشاره کرده در سرمایه‌گذاری‌های منسجم دولت گذشته دیده می‌شود؛ از هتلداری و بانکداری گرفته تا برخی پولشویی‌ها. برای نمونه در دوره گذشته فلان بانک یا سلسله هتل‌های زنجیره‌ای راه‌افتاده که حالا سودش توی جیب برخی خواص خواهد رفت٬ یا همین ماجرای زنجانی. هنوز که از پول زنجانی چیزی به بیت‌المال بازنگشته است. آن‌ها در دوره قبل دست بابک زنجانی را حسابی باز گذاشته بودند، اتفاقاً برای همین روز‌ها. ما هم از دستگاه‌های امنیتی می‌خواهیم پیگیر باشند. سرنخ این‌ها می‌رسد به‌‌ همان ستادی که برای انتخابات مجلس قد علم کرده است. ردپای این پول را که بگیری به ولنجک می‌رسد و برخی تلاش‌های انتخاباتی.»

گزیده گزارش ایلنا- گویا نیوز -ملی مذهبی

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا