حقوق بشر

موج دستگیری فعالان کارگری

ماموران امنیتی ابراهیم مددی و داوود رضوی از سندیکای شرکت واحد تهران، محمود صالحی فعال شناخته شده سقز و عثمان اسماعیلی سخنگوی کمیته دفاع از کارگران زندانی در مهاباد را بازداشت کردند …

در آستانه ی روز جهانی اول ماه مه، حکومت اقدام به بازداشت فعالین کارگری که قصد بزرگداشت اول ماه را دارند کرده است.
بر طبق گزارش منابع مستقل علاوه بر بازداشت محمود صالحی و عثمان اسماعیلی که سه شنبه بعد از ظهر در سقز بازداشت شده اند، در تهران نیز دو تن از فعالین شناخته شده ی سندیکای کارگران شرکت واحد تهران بازداشت شده اند.
بنابر گزارش منابع کارگری، آقایان ابراهیم مددی و داوود رضوی سه شنبه شب توسط عوامل پلیس امنیت تهران بازداشت شده اند. بنابر گزارش ها آن ها قصد داشتند روز چهارشنبه در پایانه های شرکت واحد بین کارگران شکلات و شیرینی پخش کنند.

در سقز نیز محمود صالحی بازداشت شده است. به گزارش کانون مدافعان حقوق کارگر، بعداز ظهر روز سه شنبه ماموران امنیتی با در دست داشتن حکم بازداشت محمود صالحی فعال کارگری شناخته شده در شهر سقز، او را بازداشت کرده و کامپیوتر و برخی وسائل شخصی او را باخود بردند.
همزمان با دستگیری محمود صالحی، عثمان اسماعیلی ملقب به کاک عثمان سخنگوی کمیته دفاع از کارگران زندانی در مهاباد نیز بازداشت شده است. کاک عثمان که از مبارزان قدیمی حقوق کارگران بوده، به دنبال دستگیری کورش بخشنده مسئولیت سخنگوئی این کمیته را به عهده گرفته بود.
این دستگیری ها در حالی صورت میگیرد که بیش از ده نفر از فعالان کارگری در کردستان ظرف یکی دو ماه گذشته بازداشت شده و یا حکم محکومیت گرفته اند.
این دستگیری ها که در آستانه روز جهانی کارگر صورت میگیرد نشان از بر خورد جدی با فعالان کارگری مستقل دارد.

اخبار روز

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا