اخبار

وقتی حقوق مردم پایمال می شود

در راستای اعمال سیاست های ارتجاعی ولی فقیه بویژه در عرصه فرهنگی -اجتماعی موسسات مذهبی وابسته به حکومت همچون اهرم فشار برای نادیده گرفتن حقوق دمکراتیک مردم و پایمال ساختن آزادی اندیشه و بیان عمل می کنند …

تذکر رسمی از قم به تهران. تذکرها در نامه‌های محرمانه از جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به دو مقصد رفته است؛ یکی میدان پاستور تهران، نهاد ریاست‌جمهوری و دیگری میدان بهارستان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. تذکرها اما تنها از طریق نامه‌های محرمانه نبوده است بلکه پیک‌هایی هم از قم به تهران آمده‌اند، تذکرها را شفاها و حضورا به رییس‌جمهور منتقل کرده‌اند، رییس‌جمهور تذکرها را شنیده و جهت اصلاح، دستورات لازم را داده است.

کمتر هفته‌ای است که به پایان برسد و یک پیک از تهران به قم نرود. مذاکرات هسته‌ای که در جریان بود اطلاع‌رسانی به قم از طریق همین پیک‌ها از معاون گرفته تا وزیر انجام می‌شد و همین ارتباط مستمر باعث حمایت‌های مستمر مراجع در این سال‌ها شده است. حالا با توجه به استقبال دولتی‌ها به نظر می‌رسد تذکرات قم چه در قالب نامه‌ای با لوگوی محرمانه و چه از طریق پیک‌های حضوری روندی ادامه‌دار باشد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، از باب” امر به معروف و نهی از منکر”، در … مسائل سیاسی و فرهنگی کشور، تذکراتی را ارایه کنند تا در دستور کار و توجه دولتمردان قرار بگیرد.در مواردی هم این نامه‌ها به‌صورت محرمانه به رییس دولت و برخی اعضای کابینه نگاشته می‌شود.نامه‌هایی که نشان از تایید دولت دارد.

خبر تذکرهای محرمانه قم به دولت را آیت‌الله مقتدایی، دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه سراسر کشور داده است. او اعلام کرد:در راستای توصیه رهبری در امور متعددی به صداو سیما به دلیل فیلم‌ها، برنامه‌ها یا موضع‌گیری‌هایش تذکراتی داده‌ایم. حتی رییس سازمان صداوسیما را به جامعه مدرسین یا جاهای دیگر احضار کرده و تذکراتی داده‌ایم. در مواردی هم که گفته‌اند قانون نداریم، ما ماده واحده‌ای تنظیم کرده و جهت تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی داده‌ایم تا قانونا بتوانند به تذکرات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، توجه کرده و اقدامات‌شان قانونی باشد. ما بنای رسانه‌ای و علنی کردن این کارها نداریم. آن افرادی هم که خدمت رییس‌جمهور رسیده‌اند را نمی‌خواهیم به رسانه‌ها معرفی کنیم.

همزمان علی جنتی وزیر ا رشاد اسلامی در سخنانی از یادآوری نمود ؛من به‌هیچ وجه تحت تاثیر فشار…نیستم بلکه بر اساس ضوابط عمل می‌کنیم . وزارت ارشاد به ایرادها و نظرات فقهای حوزه علمیه توجه و عمل می‌کند.

پیش از این در طول هفته های اخیر نایب‌رییس کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کرده بود؛ قرار شد که ریاست ستاد امر به معروف بر عهده یکی از ائمه جمعه باشد که از سوی شورای نمازجمعه آیت‌الله جنتی برای عهده‌داری این مسوولیت معرفی شدند. طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر که پس از چند بار رفت و آمد به تایید شورای نگهبان رسید؛ توسط رییس مجلس شورای اسلامی ابلاغ ومقدمات اجرایی شدن آن فراهم شده است. همچنین فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد؛دشمنان به دنبال این هستند که این امنیت و ثبات را به هم زده و امنیت اجتماعی ما را خدشه دار کنند.نیروی انتظامی، اطلاعات، بسیج، سپاه، با اطاعت از رهبری مقتدرانه در مقابل هرگونه قانون شکنی ایستاده اند.

گزیده گزارش اعتماد-ایسنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا