زحمتکشان

پیشنهاد زودهنگام یا اجرای برنامه تعدیل ساختاری

وزارت کار درست همزمان با تدوین نهایی بودجه سال آینده؛پیشنهاد زودهنگام درباره مزد۹۵ را ارایه نمود.این اقدام نشانگر عزم دولت برای اجرای برنامه تعدیل ساختاری و نابودی امنیت شغلی زحمتکشان است…

“با مشخص شدن نظر دولت برای افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده، به زودی این پیشنهاد برای افزایش دستمزد سال ۹۵ کارگران هم مطرح و به شورای عالی کار می‌رود.سخنگوی دولت از پیشنهاد افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان در سال ۹۵ از طریق لایحه بودجه خبر داده است. کارگران می گویند دولت هر ساله برای “برقراری نوعی توازن” در افزایش حقوق‌های کارگران و کارمندان، چنین پیشنهادهایی را از طریق نمایندگان خود به شورای عالی کار می آورد”.

از سوی دیگر؛”۸ ماه پس از درخواست وزیرکار از دولت برای تایید افزایش ۲۰ هزارتومانی حق مسکن، حالا خبر می‌رسد دولت با این توافق مخالفت کرده و به دنبال بازکردن پرونده جدیدی درباره دستمزد سال ۹۵است”.

پیشنهاد زودهنگام وزارت کار در حالی اعلام می گردد که ؛ اخراج کارگران شاغل در صنعت خودرو سازی همزمان با ورود هیات های بزرگ تجاری اروپایی -امریکایی به ایران کلید خورده است. دولت برای جلب و جذب سرمایه اجرای برنامه تعدیل ساختاری را تدارک دیده است.حذف یارانه‌ها,خصوصی سازی و سپس حذف نظارت‌های دولتی و آزادی واردات کالاهای مصرفی و لوکس و اخراج های دستجمعی از اجزای برنامه تعدیل ساختاری محسوب می شوند.

گزیده گزارش ایلنا-مهر

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا