اخبار

«رد صلاحیت» ها کافی نبود، تهدید «قضایی» هم شدند!

تندروها که از رد صلاحیت افراد سیاسی منتقد و حتی بیطرف در انتخابات خشنود هستند واکنش های تندی نسبت به اعتراضات نشان می دهند. آقای «قابل» رئیس شورای نگهبان قزوین منتقدان به رد صلاحیت ها را تهدید کرد و گفت: «وجود غرض سیاسی در تائید صلاحیت‌ها یک تهمت به شورای نگهبان است و ما پیگیر کسانی که این تفکر را در جامعه رواج می‌دهند، هستیم تا با آنها برخورد لازم شود». کارنامه رژیم« ولایت فقیه»، روشن ترین سند محکومیت این دیکتاتری و «نظامی»است که ،نه تنها نتوانسته  به هیچ یک از خواست های مردم پاسخ بگوید، بلکه با اعمال سیاست های ضد مردمی و ضد ملی ، میهن ما را با وجود منابع عظیم طبیعی، به کشور ورشکسته، محتاج و متکی به غیر تبدیل کرده است که اکثریت عظیم شهروندانش از فقر،محرومیت، بیکاری،ظلم و فساد بی سابقه دستگاه های اجرایی و نا هنجاری ها و فشارهای طاقت فرسای اجتماعی و اقتصادی  در رنج وعذابند..

در روزهای اخیر موج اعتراض افراد و گروه های مختلف نسبت به رد صلاحیت گسترده و غیرقانونی متقاضیان شرکت در انتخابات مجلس با واکنش تند محافظه کاران روبرو شده است. تندروها که از رد صلاحیت افراد سیاسی منتقد و حتی بیطرف در انتخابات خشنود هستند واکنش های تندی نسبت به اعتراضات نشان می دهند.

به گزارش کلمه، رئیس شورای نگهبان قزوین با بیان اینکه وجود غرض سیاسی در تائید صلاحیت‌ها یک تهمت به شورای نگهبان است، گفته است: «وابستگی به عناصر فتنه از دلایل اصلی رد صلاحیت‌های کاندیداها بود».

قابل در گفتگو با صبح قزوین، گفته که« شخصی که در جایگاه‌های مختلف به مسائل اصلی و ملزومات نظام انتقاد دارد و می‌گوید چرا روز قدس داریم و باید به کشورهای مقاومت کمک شود و هنوز این مسائل برای وی »حل نشده است، پس این شخص التزام عملی به جمهوری اسلامی را ندارد.

او با اشاره به احزابی که در این سال ها به طور غیر قانونی از فعالیت بازداشته شده اند گفت: «پس زمانی که شخصی عضو یک جریان سیاسی منحل شده است و فعالیت‌ها و شعارهای این جریان را ادامه داده است پس شرایط تائید صلاحیت را برای نمایندگی مجلس ندارد.»

قابل در بخش دیگری از گفته های خود افزود: «مرحله دوم بررسی احراز صلاحیت این است که پایندی به مباحث اعتقادی و دینی فرد تائید می‌شود اما خط سیاسی این فرد مشخص نیست. این فرد سر سفره چپ و راست و ضد انقلاب می‌نشیند و آنتن ماهواره و رفیق مشروب خوار نیز دارد؛ این موارد در تحقیقات از افراد مشخص می‌شود واِلا ما که آزمایشگاه برای سنجش افراد نداریم. گاهی اوقات برخی از این افراد قانون را به خوبی متوجه نشده‌اند ! آیا این فرد صلاحیت نمایندگی مجلس را دارد؟»

وی  در بخش دیگری از سخنان خود منتقدان به رد صلاحیت ها را تهدید کرد و گفت: «وجود غرض سیاسی در تائید صلاحیت‌ها یک تهمت به شورای نگهبان است و ما پیگیر کسانی که این تفکر را در جامعه رواج می‌دهند، هستیم تا با آنها برخورد لازم شود.»

او افزود: گاهی برخی از افراد در جلساتی به قولی چانه‌شان گرم می‌شود و حرف‌هایی ضد مصالح عمومی نظام مطرح می‌کنند؛ ما نگرانیم این افراد در مجلس هم چانه شان گرم شود [واقعیت ها بیان شد ه، آنوقت پرده ها کنار رود و ماحرا های پشت پرده معرفی و رژیم بی اعتبار تر ، افشاگری ها بیشتر شود ] و بهانه دست دشمن بدهند.

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا