اخبار

فرمانده قرارگاه «خاتم الانبیاء»: حجم‌زیادی از پروژه‌های‌دولت را سپاه اداره می‌کند

عبا‌دالله عبداللهی٬ فرمانده قرارگاه «خاتم الانبیاء» سپاه پاسداران گفته که «حجم زیادی از پروژه‌های دولت را سپاه اداره و اجرا می‌کند و سپاه مشکلی با هیچ‌کدام از دولت‌ها ندارد». سخنان عبداللهی رونمایی از بستهٔ جدید تحرک اقتصادی به‌وسیلهٔ دولت روحانی را بخوبی نشان می دهد که در حقیقت پیوند جدایی‌ناپذیر و غیرقابل‌تفکیک از راهبرد سیاسی رژیم ولایت‌فقیه در دورهٔ کنونی است. تصویب و ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد‌«مقاومتی» از سوی دولت و پاسخ حساب‌شدهٔ فرماندهان سپاه  به آن، خود در پیوند با محتوای بستهٔ تحرک اقتصادی و نیز برنامهٔ ششم توسعه قرار دارد…

به گزارش دیگربان عبد‌اللهی این مطلب را در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه «چند درصد پروژه‌های دولت در اختیار سپاه قرار داد»٬ بیان کرده است.
وی گفته در حال حاضر «پروژه‌های مختلفی در حوزه‌های نفت و گاز، صنایع و معادن، پالایشگاه و سدسازی در اختیار قرارگاه خاتم الانبیاء قرار دارد.»
این فرمانده سپاه اضافه کرده «ما کار کردن را تکلیف خودمان می‌دانیم و به همین دلیل به دنبال مسائل  حاشیه‌ای نیستیم.»

عبداللهی افزوده «دولت‌ها موقت‌اند» و «اقتصاد مقاومتی را باید از قالب شعار خارج کرد.»
با تأکید باید یادآوری کرد که،  سیاست‌های کنونی‌ای که دولت با هماهنگی «ولی فقیه» درپیش گرفته‌اند بار سنگین بحران اقتصادی بر دوش زحمتکشان شهر و روستا گذاشته ‌شده است و آنان تاوان ثروت‌اندوزی و چپاول ثروت ملی به‌وسیلهٔ نهادهای قدرت در حاکمیت را با فقر و تیره‌روزی‌شان باید بپردازند.

بی تردید مجموعهٔ جناح‌های قدرت در رژیم ولایی بر موضوع باز کردن بی‌رویّهٔ دروازه‌های اقتصادی کشور به روی سرمایه‌های جهانی و ادامهٔ وسیع‌تر تعدیل‌های اقتصادی نولیبرالی با دولت اتّفاق نظر دارند ، نزاع‌های کنونی و آینده بر سر موضوع سهم‌خواهی از ثروت کشور بوده وخواهد بود. امّا قانون خدشه‌ناپذیر و تخطّی‌ناپذیر ”بقای نظام“ همیشه حکم کرده است و اکنون نیز حکم می‌کند که مجموعهٔ جناح‌های قدرت درون ”نظام“ با وجود رقابت‌ها و برخوردهای سنگین، سرانجام و در تحلیل نهایی می‌بایست به توازن در قدرت سیاسی و تعادل در منافع اقتصادی برسند. در این ارتباط، توجه به  وعدهٔ کنایه‌آمیز و جالب حسن روحانی خطاب به جناح‌های رقیب که در سفر ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۴ به استان مازندران داده بود : ”بعد از تحریم‌ها دکان شما کساد نمی شود– نگران نباشید“ . کاملا عملی می شود.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا