اخبار

هر دم از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد.

هر از گاهی پرده ها کنار زده می شوند از پشت پرده نهان مانده ها ، همچون یک سر سوزن ، آنهم بر پایه تصفیه حساب جناح های حکومتی و نه بر اساس اثبات حقانیت مردم ستم دیده ، در جامعه بلا زده  ایران ، با حاکمیت استبداد سیاسی و مذهبی «رژیم فقاهتی» که نزدیک به چهار دهه  به نوبه خود در تاریخ معاصر بی نظیر است! رخ می نماید…

می گویند امروزها باب شده تنها از جنایتهای ۳۷ ساله فقط هشت سال آن در این تاریخ سیاه ٰرژیم فقها   در ایران ستم کشیده فاش گردد. در چنین سوداگری هاست که سخنگوی جامعه روحانیت برای اولین بار فاش کرد که احمدی نژاد در گزارشی از تحریم‌ها به رهبری گفته است: به آخر خط رسیده‌ایم و باید قطعنامه‌های شورای امنیت را امضا کنیم.

به گزارش کلمه ، احمدی‌نژاد که برخی تحلیل‌گران معتقدند در خیانت به کشور عمد داشته و حتی کسانی همچون حسین راغفر معتقدند عامل بیگانه بوده و یا دیگران از قصد و تلاش او برای براندازی نظام و برهم زدن کشور سخن به میان آورده‌اند، از اولین ماههای روی کار آمدنش سیاست‌هایی را در پیش گرفت که برخلاف رویه دولت اصلاحات و تلاش‌های تیم قبلی، پرونده ایران به سرعت به شورای امنیت برود و جمهوری اسلامی به عنوان متهم برهم زدن امنیت بین‌الملل شناخته شود.

مصباحی مقدم در مصاحبه با انتخاب گفته است:« با توجه به اقدامات ستاد تدابیر ویژه اقتصادی که می خواستند تحریم‌ها را دور بزنند، احمدی‌نژاد گزارشی به رهبری داد که ما به آخر خط رسیدیم و با توجه به قطعنامه‌های شورای امنیت درباره انرژی هسته‌ای باید‌ آن را امضا کنیم».

وی در ادامه گفته است: ولی رهبری با این گزارش مخالفت کردند که بعد از این مخالفت، احمدی‌نژاد با رهبری دیدار کرده و گفت اگر شما این دیدگاه را قبول ندارید، من دیگر مسئول این پرونده نیستم و رهبری با صراحت و قاطعانه گفت خودم این مسئولیت را قبول می‌کنم!

این عضو جامعه روحانیت البته نگفته است که مگر مسئولیت تعیین سیاست‌های کلان نظام قبل از این مقطع، شخص رهبری نبوده است و چه سیاستی کلان‌تر از برنامه هسته‌ای است که در سالیان گذشته تمام شئون کشور را تحت‌الشعاع قرار داد؟

به نظر می‌رسد که لکنت زبان اصولگرایان و ناتوانی خامنه ای از اعتراف به اشتباه خود در حمایت از احمدی‌نژاد به بهای ایستادگی در مقابل رای مردم در سال ۸۸ کار را به جایی رساند که احمدی‌نژاد خیانت خود را کامل کند و نظام را به یک عقب‌نشینی بد که قطعا غیر شرافتمندانه هم بود، فرابخواند.

کما اینکه از سال ۱۳۹۱ که مذاکرات عمان آغاز شد نیز نزدیکان رهبری بارها و بارها مجبور به دروغ‌گویی درباره آن شدند و  سید علی خامنه‌ای هم مدت‌ها از روی کار آمدن دولت روحانی گذشت تا توانست اعتراف کند که خود او از سال‌های قبل اجازه آغاز مذاکرات با آمریکا را داده است.

در مرحله کنونی،مردم با عمل خود راه رویارویی ممکن و قابل اجرا  را  انتخاب می کنند.خلق های ایران سر چشمه اساسی همه معایب و فجایع کنونی را در ساختار حاکمیت سیاسی کشور می دانند. هشت سال حکومت دولت احمدی نژاد به حمایت «سید علی خامنه ای و سایر سران رژیم» در این حاکمیت ، یکی از لکه‌های ننگ در تاریخ معاصر ایران و استفاده از قداره‌بندان برای حفظ حاکمیت بوده و بی تردید با ماهیت تفکرات قرون وسطایی  و واپسگرا هنوز هم  مشغول بحران آفرینی در عرصه سیاسی کشور اند . در اوضاع حساس کنونی راه حل معضلات سیاسی کشور،همچون سایر مشکلات و معضلات، از جمله نبود آزادی، امنیت فردی،و تشکل های صنفی و سیاسی،تنها از یک بزرگ راه می گذرد: تشدید مبارزه و پایان دادن به حاکمیت استبدادی در میهن مان.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا