اجتماعی

تجمع غرفه‌داران میوه و تره‌بار در اعتراض به تعدیل اجباری کارگران

به دنبال تصمیم جدید مدیریت سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران مبنی بر کاهش تعداد کارگران میادین میوه و تره‌بار، روز گذشته جمعی از غرفه‌داران و کارگران این میادین در مقابل دفتر این سازمان تجمع کردند…

براساس اطلاعاتی که توسط تعدادی از افراد حاضر در این تجمع صنفی در اختیار ایلنا قرار گرفته است، طبق دستور العمل جدید سازمان میادین میوه و تره‌بار از این پس تعداد افراد شاغل در هر غرفه نباید از سه نفر (متصدی غرفه، صندوق‌دار و کارگر فروشنده) بیشتر باشد.

از قرار معلوم این تصمیم در راستای آنچه که مشتری‌مداری عنوان شده است اتخاذ و نخستین بار از واپسین روزهای سال گذشته اعلام می‌شود و در نهایت از حدود ۱۰ روز پیش اجرای آن به صورت جدی به شعب مختلف میادین میوه و تره بار پایتخت ابلاغ می‌شود.

برپایه این اطلاعات سختگیری سازمان میادین میوه و تره‌بار برای کاهش آنچه که کارگران مازاد نامیده می‌شود به حدی است که تاکنون تعدادی از متصدیان غرفه به دلیل تمکین نکردن از این دستور العمل به صورت روزانه جریمه شده‌اند.

این درحالی است که به گفته منابع ایلنا در حال حاضر در برخی از شعب میادین میوه و تره‌بار به دلیل حجم بار عرضه شده و نیز شمار بالای مراجعه مشتریان تا نزدیک به ۱۰ نفر مشغول کارند.

معترضان این اقدام سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران می‌گویند: کاهش نیروی انسانی باعث اخلال در اداره روزانه غرفه‌ها می شود و بصورت مشخص این اقدام با افت درآمد روزانه آنها ارتباط مستقیم داردع چرا که طبق دستور العمل جدید از این پس خود مشتریان باید نسبت به برداشتن میوه و تره‌بار مورد نیاز خود اقدام کنند.

آنها همچنین می‌گویند: جدا از این مسئله در حال حاضر بیشتر کارگرانی که در غرفه‌های میادین میوه و تره‌بار مشغول کارند تا نزدیک به ۱۵ سال سابقه کاری دارند و معلوم نیست که در نتیجه این تعدیل چه وضعیتی با چه وضعیتی مواجه شوند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا