بین‌المللی

هزاران معترض به عملکرد تامر؛ رئیس‌جمهور موقت برزیل، به خیابان‌ آمدند

هزاران معترض به عملکرد رئیس‌جمهور موقت برزیل، در دو شهر بزرگ این کشور به خیابان‌ آمدند و اعتراض خود را به رهبری وی اعلام کردند تا فشارها بر دولت موقت وی را که تنها ۱۰ روز است روی کار آمده، افزایش یابد…

رهبر جنبش بی‌خانمان‌های برزیل به معترضان در نزدیکی اقامتگاه تامر گفت: خیابان آقای تامر تحت محاصره مردم برزیلی در آمده و تا زمانی که او نرود هیچ جایی نمی‌رویم. تا زمانی که لازم باشد اینجا اطراق می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، میشل تامر از زمان روی کار آمدن هر روز با اعتراضاتی در شهرهای مهم برزیل روبروست. فعالان، چهره‌های سرشناس آکادمیک و سیاستمداران جناح چپ و میانه‌رو دولت موقت وی را به عنوان رئیس‌جمهوری رد کرده‌اند. آنها نه تنها با استیضاح دیلما روسف مخالف هستند بلکه به اقدام دولت تامر در تعیین یک کابینه مرد سالار و اجرای سیاست‌های محافظه‌کارانه معترض‌اند.

حتی پیش از روی کار آمدن تامر، نظرسنجی‌ها نشان می‌داد که ۵۸ درصد از مردم برزیل خواستار استیضاح وی هستند. به گفته دیوان عالی برزیل، می‌توان روند استیضاح علیه تامر را به همان دلایلی که روند استیضاح علیه روسف آغاز شد، به جریان انداخت. با این حال این حکم هنوز به تایید کامل دیوان عالی نرسیده است.

تامر حکم‌هایی را در زمانی که معاون روسف بود، امضا کرد و به گفته منتقدان قانون نقض شده است. میشل تامر سال گذشته بدون تایید اولیه کنگره، چهار حکم به امضا رساند که بودجه کشور را اصلاح می‌کرد و بدین ترتیب وی قانون را نقض کرده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا