اخبار

اقتصاد مقاومتی و ثروت‌اندوزی بنیادهای انگلی سودجوی با رواج خرافه و جهل در جامعه

در چارچوب اقتصاد مقاومتی ولی‌فقیه، بنیادهای انگلی ضمن رواج خرافه و واپس‌گرایی در جامعه به چپاول ثروت ملی مبادرت کرده و همه امکانات خودرا برای ثروت‌اندوزی بسیج کرده‌اند!

از زمان اعلام و انتشار سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ولی‌فقیه، بر دامنه و نقش بنیادهای انگلی در حیات اقتصادی – اجتماعی کشور افزوده شده‌است. پس از آنکه با مصوبات هیات دولت و تایید مجمع تشخیص مصلحت نظام، کمیته امداد خمینی وارد ترکیب شورای عالی اشتغال گردید و از این‌راه میلیون‌ها تومان از درآمد ملی و بودجه کشور را به چنگ آورد، دیگر بنیادهای انگلی نظیر بنیاد شهید، بنیاد مستضعفان، بنیاد نور، آستان قدس رضوی و نظایر اینها آمادگی خودرا برای حضور گسترده‌تر در اقتصاد در چارچوب اقتصاد مقاومتی اعلام و ابراز داشته‌اند.
پس از آنکه خامنه‌ای سال کنونی را سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری کرد، چند شرکت و موسسه بزرگ وابسته به بنیاد مستضعفان نظیر، شرکت کشت و صنعت شهید مطهری، شرکت عمران و مسکن ایران، خدمات مهندسی و شهرسازی علوی، موسسه مطالعات تاریخ معاصر، شرکت سامان پارس و شرکت انرژی گستر سینا، با اعلام آمادگی خود به هدف “اجرایی کردن رهنمودهای ولی‌فقیه”، بر حضور خود در تمامی زمینه‌های عمرانی و مالی تاکید کردند. همچنین رییس بنیاد شهید اعلام داشت: “اولویت‌ کاری بنیاد شهید و امور ایثارگران اجرای اقتصاد مقاومتی است . . . رهبر معظم همواره بر مسله اقتصاد تاکید دارند و ما نیز باید بکوشیم خواسته‌های رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی را اجرا کرده و آن‌را در تمام بنیاد به خصوص بخش اقتصادی آن پیاده کنیم . . . رهبری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ۲۴ بند اعلام و از دولتمردان خواسته‌اند تمام بندهای آن‌را اجرایی کنند و به نوعی بندهای بسیاری ازاین سیاست‌ها به بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز مرتبط می‌شوند که ما باید در اجرای کامل آنها بکوشیم”. (ایرنا، ۱۵ فروردین ماه ۹۵)
رییس بنیاد شهید سپس به‌طور مشخص بندهای مرتبط با این بنیاد انگلی در چارچوب اقتصاد مقاومتی را برشمرده و خاطرنشان می‌سازد: “افزایش بهره‌وری، توسعه کارآفرینی [بخوان کارفرمایی] . . . اصلاح و تقویت نظام مالی . . . تقویت فرهنگ جهادی و گفتمان سازی ازجمله مواردی است که در ۲۴ بند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام . . . رهبری آمده و باید توسط بنیاد شهید نیز اجرایی شود . . . مسئولیت مجاهدپروری، از خودگذشتگی به نفع نظام . . . قرآن و رهبری و رشد دادن مسایل مرتبط با ایثار به منظور ادامه دادن راه شهدا . . . از وظایف بنیاد شهید . . . است. مشروعیت ما از مقام . . . رهبری است و ما باید بکوشیم فرامین ایشان در زمینه اقتصاد مقاومتی اجراشود.” (ایرنا، ۱۵ فروردین ماه ۹۵)
سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی منافع این بنیادها را تامین و تضمین می‌کند. بنیاد شهید با چنگ زدن به میلیاردها تومان درآمد ملی حتی در شرح وظایف خود، نه تنها مشروعیتش را از ولی‌فقیه می‌داند، بلکه وظیفه خودرا در تقابل با منافع ملی، “از خودگذشتگی به نفع نظام و رهبری” معرفی می‌سازد. بنیاد شهید، سازمان اوقاف و آستان قدس رضوی همراه با کمیته امداد خمینی نقش بسیار پررنگی در چارچوب اقتصاد مقاومتی ایفا می‌کنند. رییس کمیته امداد نیز با صراحت اولویت این بنیاد را عمل به دستورات “رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی” نامیده بود. به عنوان یک نمونه، چندی پیش رسانه‌های همگانی اعلام کردند سازمان اوقاف اصول اجرایی اقتصاد مقاومتی را در دستور کار قرارداده‌ است.
در چارچوب “اقتصاد مقاومتی” ولی‌فقیه ۱۰۷۹۱ سند مالکیت موقوفات یعنی زمین‌های زراعی مرغوب و زمین‌هایی در داخل شهرها و ساختمان‌های گران در شهرهایی نظیر تهران، مشهد، تبریز و اصفهان به سازمان اوقاف تعلق گرفته و در واقع به دست روحانیون حکومتی و موسسه‌های مذهبی وابسته به رژیم ولایت‌فقیه افتاده‌است. ایرنا ۱۸ فروردین ماه نوشت، علاوه بر ثبت ۱۰۷۹۱سند مالکیت به‌نام سازمان اوقاف؛ “تعیین تکلیف ۱۹۳ پلاک ثبتی مورد اختلاف منابع طبیعی [دیگر سازمان‌های دولتی و خصوصی] و اوقاف از دیگر اقدامات است . . . ثبت مالکیت در ۱۳۹ هزار و ۷۴۶ رقبه متصرفی منفعتی از جمله اقدامات سازمان اوقاف است.”
سازمان اوقاف از مدافعان و مبلغان سینه چاک اجرای اقتصاد مقاومتی است و درخواست بودجه‌ای کلان برای هماهنگی با دستورات و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را به مجلس و دولت ارایه داده‌است.
در چارچوب اقتصاد مقاومتی ولی‌فقیه، بنیادهای انگلی ضمن رواج خرافه و واپس‌گرایی در جامعه به چپاول ثروت ملی مبادرت کرده و همه امکانات خودرا برای ثروت‌اندوزی بسیج کرده‌اند!

به نقل از «نامۀ مردم»، شمارۀ ۱۰۰۱، ۲۴ خرداد ماه ۱۳۹۴

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا